Sponsorlu Bağlantılar

Uluslarası Vejetaryen Belgelendirme Kuruluşu

Uluslarası Vejetaryen Belgelendirme Kuruluşu

 

Günümüzde giderek yaygınlaşan ve daha fazla kişi tarafından tercih edilen vejeteryanlık, satın alınan ürünlerin tamamında hayvansal içeriklerin bulunmaması, hayvanların kullanılmaması ve hayvanlara zarar verilmesi amacını gütmektedir. Bu durumda vejeteryanlar, satın aldıkları ürün için gerçek ve doğrulayıcı kanıtlar aramaktadır.

 

Bu durumu çözmek için birçok vegan belgelendirme kuruluşu bulunmakta, fakat bunlar arasından güvenilirliği ve objektifliği ile en çok V-Mark öne çıkmaktadır. Uluslararası hizmet veren bu kuruluş, akredite bir kuruluştur ve tüm hizmetlerini de şeffaf bir şekilde yönetmektedir. Bu yüzden kuruluş birçok üreticinin tercihi olmakta, tüketiciler de V-Mark sertifikalı ürünlere yönelmektedir.

 

Kuruluşun Belge Sağladığı Ürünler Neler?

 

Birçok ürün için vegan belgesi sağlayan kuruluş, belge sağladığı ürünlerin üretim aşaması başta olmak üzere birçok aşamasını denetlemekte ve bunu düzenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Denetimler ive testleri ile üretilen ürünlerin vegan anlayışına uygunluğunu tescilleyen kuruluş, bu sayede vejeteryanların gerçek ürünlere ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Eğer siz de bir üreticiyseniz ve vegan bireyler için ürün üretmek istiyorsanız, bu kuruluş ile iletişime geçerek vegan sertifikası sahibi olabilirsiniz. Sertifika sahibi olmak için tek yapmanız gereken ise, kuruluşun belirlemiş olduğu standartlar çerçevesinde ürün üretimi yapıyor olmanız ve belirlenen kurallara uyuyor olmanız.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı