Sponsorlu Bağlantılar

TYT Konuları

TYT Konuları

ÖSYM tarafından yapılan YKS’nin ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ilk basamağı TYT’dir (temel yeterlilik testi). TYT’ de amaç sınava girecek adayların bilgilerini ölçmenin yanı sıra okuduğunu anlama becerilerini de ölçmektir. TYT konuları ve soru dağılımlarına göre çalışmaları ilerletmek adaylara fayda sağlayacaktır.

TYT Soru Dağılımı

Sınav 120 sorudan oluşmakta ve bu sorular için 135 dakika verilmektedir. 40 Matematik ve 40 Türkçe, 5 Felsefe, 5 Coğrafya ve 5 Din Kültürü, 6 Biyoloji, 7 Fizik ve 7 adet Kimya sorusu bulunmaktadır.

Özellikle tyt türkçe konuları okuduğunu anlamaya yönelik sorulardan oluşmaktadır; Cümlede anlam, sözcükte anlam, paragrafta anlam, yazım kuralları, noktalama işaretleri ve anlatım bozuklukları gibi pek çok konu yer almaktadır.

Bir başka önemli nokta ise tyt matematik konuları olarak ele alınmaktadır. Problemler, üslü-köklü ifadeler, mantık, bölme-bölünebilme gibi konular yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı