Sponsorlu Bağlantılar

Sızma Testi Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Son kullanıcı koruması veya uç nokta güvenliği, siber güvenliğin önemli bir parçasıdır. Sonuç olarak, masaüstüne, dizüstü bilgisayarına veya mobil cihazına yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım veya başka bir tür siber tehdit yükleyen bir bireydir (son kullanıcı). Sızma testi çalışması için bizden bilgi alabilirsiniz.

Peki siber güvenlik önlemleri son kullanıcıları ve sistemleri nasıl koruyor? İlk olarak, siber güvenlik; E-postaları, dosyaları ve diğer önemli verileri şifrelemek için kriptografik protokollere dayanır. Bu sadece iletilen bilgileri korumakla kalmaz, aynı zamanda kayıp veya hırsızlığa karşı da koruma sağlar.

Ayrıca, son kullanıcı güvenlik yazılımı bilgisayarları kötü amaçlı kod parçaları için tarar, bu kodu karantinaya alır ve ardından makineden siler. Güvenlik programları, Ana Önyükleme Kaydı’nda (MBR) gizlenen kötü amaçlı kodu bile algılayabilir ve kaldırabilir ve bilgisayarın sabit sürücüsündeki verileri şifrelemek veya silmek için tasarlanmıştır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu