Sponsorlu Bağlantılar

Siber Güvenlik Zayıflık Yönetimi

Siber Güvenlik Zayıflık Yönetimi

Günümüzde kurum ve şirketlerin işleyişine dair tüm bilgiler bilgisayar ve sunucular üzerinde yer alıyor. Bu sistemlere yapılan siber saldırılar kurumun itibarini ve prestijini tehdit ettiği için kurumların siber güvenlik önlemlerini almaları gerekiyor. Pentestbx kurumların siber güvenlik zayıflık yönetimi yapabilmeleri için geliştirdiği sistemlerle hizmet veriyor. Bu sistemler güvenlik açıklarının bulunmasına, bu açıkların zamanında giderilebilmesine ve raporlama yapılması gibi işlemlerin gerçekleşmesini sağlıyor.

Siber Güvenlik Risklerinde Ekonomik Yönetim

Siber güvenlik alanındaki tecrübeli kadronun çalışmalarıyla hazırlanan sistem kurumların siber güvenlik risklerini ekonomik olarak yönetmelerine yardımcı oluyor. Bu sistem sayesinde siber güvenlik risk hesaplama yapılabiliyor. Risk durumunun hesaplanmasının ardından siber saldırılara karşı koruma sağlamak için riski ortadan kaldırılacak ayarlamalar sistem üzerinden yapılabiliyor. Böylelikle risklere karşılık önlemler alınarak bilgilerin güvenliği ve kurumların prestiji korunabiliyor.

Siber Güvenlik Sisteminin Sahip Olduğu Özellikler

Kurumların siber güvenliğinin sağlanması için kullanılan sistem sahip olduğu özellikler ile dikkat çekiyor. Bu sistem ağa dahil olan yeni sistemlerin ve işletim sistemlerinin öğrenilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra sistemde ortaya çıkan risklerin takip edilmesini sağlıyor. Rakip siber güvenlik sistemlerinin aksine sürekli siber güvenlik analizi yapılmasını sağlıyor. Bu sayede sistemde yaşanan anlık değişiklikler öğrenilerek zarar görülecek durumların ortadan kalkması sağlanabiliyor.

Hacker ve siber suçluların sistemlere sızmak için birden fazla yol kullandığının farkında olan tecrübeli ekip Pentestbx sisteminde sürekli penetrasyon testi özelliğini de kullanıyor. Bu özellik sayesine hackerlerin sızma yollarının neler olduğu tespit edilerek bu yollar kullanılarak saldırı denemesinde bulunuyorlar. Yaptıkları bu deneme sayesinde sistemde ne kadar açıklık bulunduğu ve farklı siber saldırılara karşılık ne kadar güvenli olunduğunu öğrenebiliyorlar.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı