Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme sorunu tedavisi olarak kullanılan en etkili yöntem penis protezleridir. Mutluluk çubuğu da denilen bu cihazlar bir erkeğe cinsel ilişki sırasında çok güçlü bir ereksiyon sağlamak için doğrudan penise yerleştirilen sentetik bir implanttır. Penis protezinin tüm unsurları cilt altına yerleştirilir ve kimse tarafından görülmez. Dikişler iyileştikten sonra, yerleştirildiği kişi de dahil olmak üzere cinsel organlarda bir penis protezi olduğuna dair görsel bir belirti yoktur. Sadece testisteki pompalama cihazı hissedilebilir.

 

İktidarsızlık Sorunu Bilinenden Çok Daha Fazla

 

Kimse cinsel yaşamlarıyla ilgili sorunları olduğunu kabul etmekten hoşlanmaz. Bu nedenle iktidarsızlık düşündüğünüzden çok daha yaygındır. İnsanların ruh halini olumsuz etkileyen iktidarsızlık sorunu, erkekler arasındaki güvensizliğin başlıca nedenlerinden biridir. Aslanı adeta kediye çeviren sertleşme sorunu tedavisi için en etkili yol penis protezi kullanmaktır.

 

Penis Protezi İmplant Çeşitlerinin Karşılaştırılması

 

Sertleşme sorunu tedavisi implant yöntemini daha iyi anlamak için implant çeşitlerini karşılaştırmak önemlidir. İki tip penil implant arasındaki temel fark, üç parçalı şişirilebilir implantın daha doğal bir ereksiyon oluşturması ve esnek implantın (esnek çubuklar) sabit, sert bir penis oluşturmasıdır. Şişirilebilir form genellikle küçük bir konumdadır ve gerekirse pompa sıkılarak ereksiyon sağlanır. Esnek çubuklar her zaman iri bir görünüme sahiptir ve genellikle yana doğru bükülerek gizlenir.

 

Size en uygun penis protezi çeşidini seçerken kişisel tercihlerinizi ve tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurmak iyi bir fikirdir. Doktorunuz yaşınıza, enfeksiyon riskinize ve önceki sağlık, yaralanma veya tedavinize göre bir tasarım türü önerebilir.

 

Sertleşme Sorunu Protez Tedavisinde Riskler Nelerdir?

 

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, genel potansiyel riskler vardır. En büyük risk enfeksiyondur. Protez diz veya kalçada olduğu gibi, penil implant “yabancı cisim” anlamına gelir ve enfeksiyon çok ciddi olabilir. Bununla birlikte, çoğu hasta için enfeksiyon riski genellikle yüzde birden azdır. Bu aşamada ameliyatın resmi steril bir tesiste uzman doktorlar tarafından yapılması önemlidir. Doğru ortamda uzman kişilerce gerçekleştirilecek operasyonlarda enfeksiyon riski de ortadan kalkacaktır.

 

Penis Protezi Hakkında Önemli Noktalar

 

Herhangi bir sağlık sorunu neticesinde MR çektirme ihtiyacınız olduğunda, penis protezi işlem için güvenlidir. Yinede diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarına implantınız olduğunu söylemeniz gerekebilir. Örneğin, diş tedavisi görüyorsanız, büyük olasılıkla ek antibiyotiklere ihtiyacınız olacaktır. Kronik hastalıklara sahip olanlar implant cerrahisinden önce tedbir amaçlı bunları doktorları ile paylaşmalıdır.

 

Ameliyat Snrası Beklenen İyileşme Süresi Ne Kadardır?

 

Herkes farklı sürelerde iyileşir, bu nedenle iyileşme süreleri hastadan hastaya değişebilir. Genel olarak ilk haftadan sonra Penis protezi ile kendinizi daha iyi hissedebilir ve egzersiz yapabilirsiniz. İlişkiye girmek için beklenen süre yaklaşık 4 ile 6 hafta arasındadır. Bu sürede baz alınan kriter dikiş yerlerinin tam olarak kapanmasıdır. Neticede kalıcı sertleşme sorunu tedavisi gerçekleşmiş olur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı