Sponsorlu Bağlantılar

Şeftali Kokulu Mum Nasıl Kullanılır?

Şeftali Kokulu Mum Nasıl Kullanılır?

İnsan hayatında farklı anlamlar yüklenerek kullanım alanı bulan vanilya kokulu mum gibi daha pek çok çeşit hem sıradan günlere hem de özel günlere hitap eder bir konuma sahiptirler. Bu manada insan hayatının önemli bir parçası haline gelen şeftali kokulu mum nasıl kullanılır?

Genel olarak bardak mum şeklinde üretilen ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olan bir ambalajın içinde bulunan şeftali kokulu mum, başka bir mumluğa ihtiyaç duymaz. Direkt olarak yakılıp kullanılabilirler. Fakat bu mumları yakmadan önce fitillerin boyuna ve dik duru durmadığına dikkat edilmelidir. Yeterli uzunluk seviyesine sahip olan fitiller dik bir biçimde duruyorlarsa yakılmalıdırlar. Aksi bir durumda bu yönde gerekli işlemlerin uygulanması gerekir.

Şeftali Kokulu Mum Özellikleri Nelerdir?

Bünyesinde birbirinden farklı özellikleri barındıran ve bu yönde tüm kullanıcıları adına oldukça etkin bir kullanım alanı yaratan kokulu mum, tercih edilme yönüyle de büyük bir fark yaratır. İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan ve bu yönde insan hayatına sihirli dokunuşlar yapan şeftali kokulu mum özellikleri şu şekildedir:

  • Ürün kokusu tamamen doğal kaynaklar kullanılarak hazırlanır.
  • Mum, cam bir ambalajın içerisinde yer alır.
  • Ürün üretiminde parafin kullanılır.
  • Ürün, 20 – 40 saat arası bir kullanım süresine sahiptir.
  • Yanan mumun mum söndürücü kullanılarak söndürülmesi gerekir.
  • Ürünün kalıcı, ferahlatıcı ve güzel bir kokusu bulunur.
  • Ürün, serin, kuru ve güneş görmeyen bir yerde muhafaza edilmelidir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu