Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları işlemin yapılacağı merkezlere göre farklılık içerir.  Ancak genel anlamda çok fazla yapılması ve tercih edilmesi sebebiyle insanların bütçesini aşan olağanüstü fiyatlarda değildir.  Saç ekimi estetik kaygılarla yapılan tedavilerden biridir.  Dolayısıyla özel bir tedavidir. Saç ekimi fiyatları elbette saç ekimi yaptıracak olan kişiler için önemli bir konudur.  Ancak ondan daha önemlisi saç ekimi işleminin yapılacağı merkezin klinik koşullara uygun olması, işlemi yapacak olan hekimlerin bu konuda başarılı olmasıdır.  Saç ekimi fiyatları hakkında en doğru bilgiyi saç ekim işleminin yaptırılacağı merkezle ve operasyonu yapacak olan hekimle görüşmektir.  Bu nedenle saç ekim merkezini seçip ilk muayene de hekimle yüz yüze konuşmak ve bu konuda fiyat almak en doğru yöntemlerden biridir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi büyük oranda saçı dökülen ve ciddi anlamda saç kaybı yaşayan kişilerin kendi saçlı olan bölgeden saç greftleri alınarak saçsız olan bölgeye ekilmesi ile gerçekleştirilen operasyonlardır. Saç ekimi işleminde hastanın donör bölgesi olarak kullanılan ensenin üst kısmı sağlıklı saçların bulunduğu bölgedir.  Dolayısıyla bu bölgeden sağlıklı saç kökleri toplanır ve açılan kanallara ekilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi farklı teknikler kullanılsa da temel olarak yapılan yöntem aynıdır.  Saç greftlerinin alınacağı bölge hastanın saçının dökülmediği bölgedir.  Alınan kökler seyrelmiş veya tamamen dökülmüş olan bölgeye transfer edilir.  Ensenin üst kısmında bulunan bölge saçların kesinlikle dökülmediği sağlıklı bir bölgedir.  Dolayısıyla bu bölgenin kullanılması hasta açısından da başarı oranını oldukça yükseltmektedir.  Saç ekme işlemi saç açıklığının oranına bağlı olarak bazı durumlarda tek bir seansta bazı durumlarda ise 2 seansta tamamlanmaktadır.  Şayet saçın dökülme oranı yüksekse ve hastada hiç saç bulunmuyorsa o zaman saç ekim uygulaması 2 seanstan daha fazla sürede yapılmaktadır.  Saç ekim işlemi cerrahi bir tedavidir.  Dolayısıyla anestezi aşaması vardır.  Ancak genel anestezi altında değil hafif sedasyon verilerek saç ekim işlemi gerçekleştirilir.  Verilen sedasyonda hasta hiçbir acı duymaz.  Yapılan işlemi hayal meyal hatırlar.  Saç ekimi işlemi gerçekleştikten sonra hastanın başına sıkı bir bandaj takılarak yaklaşık olarak 2 saat gibi bir süre hastane koşullarında dinlendirilir.  Hasta yapılan uygulamadan sonra ilk gün biraz ağrı yaşayabilir.  Ancak reçete edilen ağrı kesiciler doktor önerisi ile kullanıldığında ağrı bir sonraki güne azalmış veya tamamen ortadan kalkmış olur.  Hasta 3 gün dinlenmesi gerekir.  Bu süre içinde başını kapalı tutması ve yatak istirahati hastanın daha hızlı sürede iyileşmesi açısından önemlidir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi fiyatları seçilen merkeze veya hastaneye göre değişiklik gösterir.  Bu konuda en önemli yapılması gereken şey bu işlemi yapan ve başarı oranı yüksek olan bir klinik tercih edilmesi ve saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan hekimin bu konudaki başarısıdır.  Saç ekim uygulaması estetik kaygılarla yapılan uygulama olduğu için bu konuda tercih yaparken başarı oranının yüksek olduğu ve bu konuda uygun sağlık koşullarının bulunduğu hastaneler veya klinikler tercih edilmelidir.  Saç ekim işlemi fiyatları konusunda en doğru bilgi randevu alınarak ilk muayene de saçın seyreklik oranına bakılarak ne kadar saç grefti ekileceğine karar verilir.  Dolayısıyla ona göre de bir fiyat belirlenir.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi operasyonu saçı tamamen dökülmüş veya ciddi anlamda seyrelmiş kişilere kendi iki kulak arasında bulunan bölgeden saç greftleri alınarak saçsız bölgeye transfer edilmesi işlemidir.  Saç dökülmesi her yaşta görülebilen bir rahatsızlıktır.  Ancak 50 yaş ve üzerindeki erkeklerde çok daha sıklıkla görülür.  Genellikle genetik yatkınlığa bağlı olarak gerçekleşen saç dökülmesi günümüzde kadınlarda da yoğun olarak yaşanmaktadır.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Günümüzde saç ekim işlemi konusunda Türkiye’deki saç ekim merkezleri ve bu işlemi gerçekleştirilen hekimlerin başarısı oldukça yüksektir.  Bu sebeple uluslararası sağlık turizmi kapsamında yurt dışından çok fazla saç ektirme talebi ile gelen hastalar bulunmaktadır.  Dolayısıyla bu konuda başarı oranı yüksektir.  Ancak her hekim ve saç ekim merkezi bu işlem konusunda başarılı değildir.  O nedenle iyi merkezi araştırmak ve bu işlemi yapacak olan hekimi bulmak en önemli konulardan biridir.

https://www.medhairclinic.com/ hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı