Kültür Sanat

Ruhunuzu yolculuklara çıkaracak kitaplar yeni baskılarıyla raflarda

“Çocukların mutluluk depolarını dolduran şey ailelerinin onlara olan sevgisidir. Çocuk olduğun için depon da küçük. Sürekli yenilenmek istiyor. Bir bakışla, bir sözle, bir sarılışla, yanında olmakla… Durup dururken annene sarılmak gelir ya içinden… Hah işte o, depon boşalmak üzere olduğu içindir. Bir sarılırsın dolar yeniden. Ben de o depomu çarşamba çikolatalarımla dolduruyorum az da olsa.”

 

Sosyal medyada @annenin.icsesi adlı hesabıyla takipçilerine birbirinden keyifli içerikler sunan Aslı Kocaeli’nin, mutluluk depolarınızı merhametiyle dolduracak ilk kitabı Çarşamba Çikolataları 6. baskısıyla raflarda!
 


  
“Çocukken yaşadıklarımızla ilgili çok fazla seçeneğimiz yoktur. Ama bir yetişkin olarak neler yapabileceğimizi doğru değerlendirirsek üstlenmiş olduğumuz ‘kurban’ modelinden çekip çıkarabiliriz kendimizi. Bunun için özümüzdeki iyi yanlarımıza inanmayı ve her nerede kırıldık, yıkıldık, yok edildiysek tekrar tekrar başlamayı öğrenmemiz gerekir.”

 
Psikiyatrist Dr. Bahar Tezcan’ın, şefkatli üslubuyla ruhunuzu saracak ilk kitabı İmkânsız İlişkilerden Mümkün İlişkilere 14. baskısıyla raflarda!
 

“Biten ilişkilerde çok azımız bundaki payımızı görebiliriz. Hatta çok az kişi kendi haline bırakılmadığı bir dünyada kendi sesini duyabilir. Kiminle bir gelecek kurmaya çalışılıyor, kim en uygun eş olarak seçiliyor? Duyulan sesin içinde çoksesli bir koro varsa mesela; babanın sesi, annenin sesi, toplumun sesi, doğru kadının o olduğu sesi, ailelerin kaynaştığı ve birbirleriyle iyi anlaştığı sesi… Kendine yabancılaşma derinleşir. Her şeyin yıllarca olması gerektiği gibi yaşandığının resmi… İşte o resim… Yeni ve gerçekten kendinize ait olanın resmiyle nasıl değişecek? Kim olacak yeni gelen? Eğer tüm bu geçmiş savunmalardan sıyrılabilirseniz kim olacak?”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı