Gündem

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2022 yılı başvuruları devam ediyor

İnsan yönetimi alanında iz bırakan, ilham kaynağı olan ve insana değer veren çalışma ve uygulamaların değerlendirildiği PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2022 için başvurular devam ediyor. Katılımcılar, insan kaynakları alanındaki; yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmak, örnek teşkil eden çalışmaları sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’ne 3 Haziran 2022 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor.

Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma yaşamına liderlik etmek vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin her yıl başarıyla düzenlediği PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, bu yıl 14’üncü kez sahiplerini bulacak. PERYÖN’ün 34 ülkeyi temsil eden çatı derneği Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) tarafından da tanınan ve desteklenen PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, insan kaynakları alanındaki; yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmak, örnek teşkil eden çalışmaları sektöre kazandırmak amacıyla düzenleniyor.

Ödüllerin metodolojisinin yapılandırılması ARGE Danışmanlık tarafından yapılan PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2022’nin, metodolojiye uygun saha ziyaretleri ve raporlaması uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi PwC Türkiye tarafından gerçekleştirilecek.

Avrupa İnsan Yönetimi Birliği’nin tanıdığı ilk ve tek ödül

PERYÖN İnsana Değer Liderlik Büyük Ödülü, PERYÖN’ün 34 ülkeyi temsil eden çatı derneği Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) tarafından tanınan ve desteklenen ilk ve tek ödül olma özelliğini taşıyor. Böylelikle ödül alan uygulamalar sadece Türkiye’de değil, küresel boyutta da başarı hikayesi olarak ele alınıyor ve örnek oluyorlar.

Eşsiz bir öğrenme deneyimi

PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Ela Kulunyar, Türkiye insan yönetimi profesyonellerinin dünyaya öncülük ettiği ödül projesinin tüm iş dünyası için bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Kulunyar, “2008 yılından bu yana başarıyla gerçekleşen PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, bu yıl da ‘Yapılan her çalışma insana değer’ mottosuyla şekilleniyor. İnsan yaşamını iyileştirmeye odaklı tüm çalışmalar, üzerinde konuşulmaya ve örnek alınmaya değer. PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nde katılımcı kurumların temsilcileri, sadece emek verdikleri, hayata geçmesine liderlik ettikleri projelerle öne çıkmıyor, aynı zamanda eşsiz bir deneyim de yaşıyorlar. Tüm süreçte kendi alanlarının önemli isimlerinden oluşan değerli jüri üyelerimizle ve küresel otorite konumundaki danışman firmalarımızla süreçlerini tartışıyorlar, çok faydalı geri bildirimler alarak bilgi alışverişinde bulunuyorlar. Bir açıdan, projelerinin KPI’larını değerlendiriyor ve gelecekteki başarıları için danışmanlık alıyorlar. ARGE Danışmanlık ve PwC’nin sürece katkıları çok kıymetli ve bu uzun soluklu destek her iki firmamıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

“Öne çıkın, örnek olun, iz bırakın!”

İnsan kaynakları yönetimi alanındaki uygulamaların devamlılığının önemini vurgulayan PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven “Dünya büyük ve zorlu bir değişim sürecinden geçerken değişmeyen tek gerçek insan kaynağının yarattığı fark. İçerisinde bulunduğumuz zorlu ortamdan çıkmak ve geleceği şekillendirmek yine yalnızca yetkin insanlarla mümkün olacak. Bu anlamda iş dünyasının insan kaynakları yönetimi alanında yaratıcı ve başarılı uygulamaları kararlılıkla sürdürmesi çok kıymetli. Birbirinden farklı, yenilikçi ve insan için büyük değer yaratan çalışmaların ödüllendirildiği PERYÖN İnsana Değer Ödülleri uygulamaların örnek ve ilham yaratması nedeniyle bu sene daha da kıymetli. İnsana yatırımdan vazgeçmeyen, bu konuda fark yaratmak heyecanı taşıyan bütün şirketleri PERYÖN – İnsana Değer Ödülleri 2022’ye davet ediyoruz” dedi.

BU YILIN YENİLİKLERİ

Fark yaratan KOBİ uygulamaları da değerlendirilecek

3 Kasım 2022’de gerçekleştirilecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak PERYÖN Ödülleri’nin kategorileri ise her sene olduğu gibi İnsana Değerde Liderlik (Büyük Ödül) ve Değer Yaratan Uygulamalar Ana Kategorisi altında; İşveren Markası, Bağlılık ve Kurum Kültürü Yönetimi, Yeni Çalışma Modelleri Geliştirmek, Dijital Dönüşüme Liderlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Yönetimi, Öğrenen Organizasyon ve Öğrenme Çevikliği, Yaşam Kalitesini Destekleyen Uygulamalar ve Geleceğin İş Yaşamında Değer Yaratmak olarak belirlendi. 14’üncü İnsana Değer Ödülleri’nde bu yıl ilk kez Fark Yaratan KOBİ Uygulama Kategorisi de KOBİ’lerin insana yönelik çalışmaları da değerlendirilecek.

Her adımda sürdürülebilirlik değerlendirilecek

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nin değerlendirme sürecinde, insan ve yaşam için değer yaratan projeler sürdürülebilirlik kapsamında ele alınıyor. Değerlendirilen uygulamaların, BM Sürdürülebilirlik Amaçları çerçevesinde toplumsal fayda yaratması bekleniyor. Bunun ötesinde projelerin, mevzuat ve diğer resmi gerekliliklerin ötesine geçmiş olması, bütüncül ve yenilikçi olması, kültürün bir parçası haline gelmiş ve süreklilik yakalamış olması da önem taşıyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu