Gündem

Pembe Ayna farkındalık için parkede

Memorial Sağlık Grubu’nun, 01-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında hayata geçirdiği “Pembe Ayna” projesi, bu yıl da toplumsal bilinçlendirme misyonu ile etkinlikleri ile sürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 21.10.2022 10:03

Haber Güncellenme Tarihi: 21.10.2022 10:03

İSTANBUL (İGFA) – Pembe Ayna, Darüşşafaka Basketbol Kulübü oyuncularıyla “parke”de buluşuyor.

Darüşşafakalı basketbolcular, ‘Kendi kendine meme muayenesi için her ay, ayna karşısında 5 dakika yeterli’ diyerek, projeye destek veriyor.

Genellikle sadece kadınlarda ortaya çıktığı düşünülen meme kanseri erkeklerde de yüzde 1 oranında görülüyor ve daha agresif seyirli olabiliyor. Meme kanseri konusunda erkeklerin de çok dikkatli olması ve düzenli kontrollerini yapması önem taşıyor. Pembe Ayna aslında ayna karşısında geçirilecek 5 dakikanın hayat kurtardığını sembolize ediyor.

Pembe Ayna, Darüşşafaka Basketbol-Bakken Beras FIBA Şampiyonlar Ligi maçı fuayesinde de meme kanseri farkındalığına dikkat çekmeye devam etti.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu