Sponsorlu Bağlantılar

Özel Üniversite Taban Puanları

Özel Üniversite Taban Puanları

COVİD-19 salgını ile karantinaya alınan ülkemizde eğitim ve öğretim bir süreliğine de olsa durduruldu. Bu süreçte ders göremeyen ve sınavda bulunan konuları işleyemeyen öğrencilerin tek umudu sınav sonrası üniversite tarafından belirlenen taban puanları unsurunun düşük olmasıdır. Gerek taban puanlarının düşüklüğü olsun gerek eğitim kalitesi olsun birçok yönden devlet üniversitelerine taş çıkaran özel üniversite başarılı öğrencilerin ilk tercihi olacak gibi duruyor.

Bu salgın döneminde öğrencilerin sağlığında bozulma riski olduğu gibi bu dönemde öğrencilerin ders çalışma odağı bozuldu.

Pandemi Dönemi Sınav

Tüm dünyayı sarsan bu salgın dönemi ülkemizi de karantina altına almıştır. Bu durumda öğrencilerin genelde aldıkları puandan daha düşük bir puan alabilecekleri için sınav puan ortalaması ve özel üniversiteler tarafından belirlenen taban puanının da daha düşük olması bekleniyor.

Sınava giren öğrencilerin hayalerinin de ki mesleği yapabilmeleri için en az sınav kadar önemli olan taban puanları konusu, iyice araştırılması ve öğrenilmesi gereken bir konudur. Özel üniversite de hem taban puanlarında sağladığı esneklik hem de başarılı öğrencilere verdiği burs ile her zaman öğrencilerin yanında olduğunu göstermiştir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı