Sponsorlu Bağlantılar

Obezite İçin Hızlı ve Pratik Tedavi

Obezite İçin Hızlı ve Pratik Tedavi

Obezite, dünya toplumlarının modern çağda en fazla karşı karşıya kaldığı en riskli sağlık sorunlarından birisidir. Aşırı kilo alınması şeklinde meydana gelen obezite, vücut fonksiyonlarını dahi tehdit ederek, ölümcül risk taşımaktadır. Bu nedenle obeziteye karşı mutlaka dinamik bir tedavi sürecinin vakit kaybetmeden uygulanması gerekmektedir. Mide botoksu tedavisi yeni nesil bir tedavi olarak, hastalara ayakta uygulanabilen endoskopik tedavi yöntemidir.

Günümüzde obeziteye karşı tüp mide ameliyatı da uygulanmaktadır. Bu cerrahi operasyonunda kişinin midesi 80% seviyelerinde çıkartılmaktadır. Diğer tedavi uygulamasına göre tedavi süreleri daha uzundur. Obezite başta olmak üzere pek çok sağlık sorununun kaynağı olan obezite aynı zamanda da obeziteye neden olabilmektedir. Bu şekilde bir ilişkiye sahip olan şeker hastalığına yönelik olarak da şeker ameliyatı şeklinde cerrahi bir tedavi prosedürü uygulanmaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı