Gündem

Nakliye İşlemlerinde Nakliyat Sözleşmesi

 

Nakliye işlemleri denilince genellikle akıllara ev taşımacılığı gelmektedir. Mutfak alanında oturma odasına, salonundan banyosuna kadar hemen her alanı detaylı bir şekilde düzenlenmiş olan ev eşyalarının taşınması; avize, mutfak eşyaları ve benzeri eşyalarda olduğu gibi kırılgan ve deforme olabilir eşyalar içerdiğinden dolayı oldukça fazla özen gösterilmesi gereken bir konudur.

 

Dolayısıyla nakliye işlemlerinin Avcılar nakliyat, Beylikdüzü nakliyat veyahut Sefaköy nakliyat gibi bu işler konusunda tecrübeli, profesyonel ve uzman kadrolar ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Nakliye işlemlerinde ilk yapılması gereken plan hazırlanmasının ardından ekspertiz hizmeti gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan sonra yapılması gereken ise nakliye işlemlerine ilişkin bir nakliyat sözleşmesi yapmaktır.

 

 

Nakliyat sözleşmesinin tarafların karşılıklı ve birbirine uygun irade beyanları doğrultusunda oluşturulması gerekmektedir. Aksi halde, ortaya kurulmuş bir sözleşmeden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Nakliye sözleşmesinde; yapılacak işlemlerinin tarihlerinin net bir şekilde belirlenmesi, ödenecek ücret konusunda karar kılınıp belirtilmesi, nakliye işlemlerine hangi araçların kullanılacağı, sorun çıkması halinde ne tür çözümler alınacağı ve olumsuzluk çıkabilecek durumlara ilişkin önceden alınacak önlemler içermesi her iki taraf için de faydalı olacaktır. Söz konusu tüm bu hususlarda iradelerin uyuşması sonrasında nakliyat sözleşmesi imzalanmalıdır. Nakliyat sözleşmesinin yapılıp yapılmaması, tüketici bağlamında eşyaların ve nakliye işlemlerinin güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için dikkat edilmesi gereken bir husus olup sözleşmenin yapılmaması, sonrasında oluşabilecek zararlar konusunda risk alınması demektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı