Sponsorlu Bağlantılar

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Günümüzde çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak birçok erkek birey sertleşme sorunu yaşamaktadır. Bireylerin yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren ve cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyen sertleşme sorunu artık bir kabus olmaktan çıktı.

Her geçen gün gelişen ve yenilenen sağlık teknolojileri sayesinde sertleşme sorunu mutluluk çubuğu ile tedavi edilebiliyor.

Mutluluk çubuğu tedavisi nedir?

Bu tedavi yöntemi penis içerisine yerleştirilen üç bölmeli şişirilebilir penil protezler aracılığıyla yapılmaktadır. Halk arasında daha çok mutluluk çubuğu ismiyle bilinen bu tedavi yöntemi başarılı sonuçlar vermektedir. Yaklaşık bir saat kadar süren bir cerrahi müdahale sonrasında erkek bireylerin yeniden sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşturulması hedeflenmektedir. Son derece olumlu sonuçlar alınan bu tedavi yönteminin bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Kimler mutluluk çubuğu tedavisi yaptırabilir?

Öncelikli olarak bir bireyin mutluluk çubuğu tedavisi olup olamayacağına uzman hekimler karar vermelidir. Ayrıca bu tedavi yöntemi tıp biliminde sertleşme sorunu için başvurulan son çare olarak görülmelidir.

Sertleşme sorunu yaşayan bireyler her şeyden önce çekinmeden bu alanda sorunlarını bir uzman hekimle görüşmelidir. Bu alanda uzman olan hekimler, hastalara öncelikli olarak sırasıyla ilaç, vakum ve enjeksiyon tedavisi uygulamaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin hiçbirisine cevap vermeyen hastalara ise son çare olarak mutluluk çubuğu tedavisi önerilmektedir.

Mutluluk çubuğu tedavisini kimler yaptırabilir?

Sertleşme sorunu yaşayan ve diğer tıbbi yöntemler denendiği halde hiçbir sonuç alamayan erkek bireyler mutluluk çubuğu ameliyatı olabilirler. Ancak bu alanda son kararı verecek olan yine alanında uzman olan hekimlerdir.

Bazı sertleşme sorunları çevresel ve genetik faktörlerden meydana gelebileceği gibi bazı sertleşme sorunları da kısa süreli de olabilir. Özellikle de yoğun stres altında çalışan ya da depresyon tedavisi gören erkek bireylerde geçici sertleşme sorunları görülebilmektedir. Bu tip durumlarda mutluluk çubuğu ameliyatına gerek duyulmamaktadır.

Mutluluk çubuğu ameliyatı nasıl yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı ileri uzmanlık gerektiren bir cerrahi müdahale olarak kabul edilmektedir. Bu alanda hizmet veren kliniklerde ve hastanelerde bu işlem gerçekleştirilmektedir. Ameliyata hazırlanırken diğer tıbbi yöntemlerin denenmesi ve sonuç alınmaması gerekmektedir. Alanında uzmanlar tarafından verilen tetkikler tamamlandıktan sonra işlem yapılmaktadır.

Kısaca sertleşme sorunu yaşayan bireylere penil protezler yerleştirilir. Bu işlemin süresi ise bir saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında bireyler uzmanların tavsiyelerine uyduğu takdirde iyileşme süresi de kısalacaktır.

Mutluluk çubuğu tedavisinin geri dönüşü olmayan bir tedavi yöntemi olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Karar alınmadan önce uzmanlarla yararları ve oluşturabileceği zararlar değerlendirilmelidir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı