Gündem

Mobil Lastikçi

Mobil Lastikçi

Lastikler aracın hareketini sağlayan en önemli ekipmanlarından birisidir. Araç model ve markasına göre farklı ebatları bulunan lastikler kendi içinde kışlık yazlık ve dört mevsim olarak gruplandırılıyor. Araçların yer ile temasını ve dengesini sağlayan lastiklerin rutin olarak kontrolünün yapılması son derece önemlidir.

Lastik Neden Patlar?

Lastikler kullanım ömrünü tamamlaması veya dışarıdan gelen çivi cam gibi batması sonucu mekanik etki ile patlayabiliyor. Trafikte kullanılan araçların belirli bir hızda seyrettiği düşünüldüğünde; lastik patlamasıyla meydana gelecek ciddi kazlar kaçınılmaz olabiliyor.

Lastik Değişimi Nasıl Yapılır?

Araç lastikleri doğrudan zemin temaslı olduğundan her an patlaması muhtemel bir durumdur Bazen araç park halinde iken bile lastiği inmiş bulabiliyoruz. Bu durumda araçlarda bulunan yedek lastik kullanılabilir ancak lastik değiştirmek göründüğü gibi kolay işlem değildir. Bir araç lastiği uzun zamandır hiç sökülmemiş ise bijonları açmak tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu durumda mobil lastikçi hizmeti yolda kalanların imdadına yetişiyor

Mobil Lastik Hizmeti Nedir?

Mobil lastikçi nerde olursanız veya nerde kalırsanız bir telefon ile sizlere lastik değiştirme hizmetini kolay ve hızlı bir şeklide sunuyor. Mobil lastik hizmetin günün her saati sunulan adeta can kurtaran hizmetler arasında yer alıyor.

Lastik patlaması sonucu yolda kalan yolcular telefon ile lastik hizmeti veren kuruluşa ulaşıp araç model, marka ve kullanılan lastik bilgisini paylaşarak araç başında bu hizmeti alabiliyor. Bildirim yapılan noktaya gelen mobil lastikçi, lastiğin durumuna göre değişim veya tamirini yaparak sizi yolda kalmaktan kurtarıyor.

Mobil Lastik Hizmetini Avantajı Nedir?

Mobil lastik hizmetini bu sektörde hizmet veren kuruluşlardan bir telefon yardımıyla alınabilir. Kaldığınız yerin konumunu ve lastiğin durumunu bildirerek, seyyar lastikçi veya tamir hizmeti alınabiliyor. Bu şeklide daha yüksek maliyet gerektiren çekici veya aracı çekmek suretiyle götürme gibi işlemlere ihtiyaç kalınmıyor.

Mobil lastik hizmeti alırken hizmet alınacak noktanın bu konuda uzman ekibe ve yeterli ekipmana sahip olması gerekir. Lastik patlaması sonucu yolda kalan aracın trafik akışını olumsuz etkileyeceği düşünüldüğünde hizmetin hızlı sunulması önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. 7 24 lastik hizmeti için bizi tercih edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu