Sponsorlu Bağlantılar

Mide Balonu

Mide Balonu

Obezite maalesef çağımızın hastalığı noktasına gelmiş ve gittikçe sorun olmaya devam etmektedir.  Hatta birçok çocukta dahi obezite sorunu görülmektedir.  Maalesef diyet ve egzersizle çözülen bir sorun değildir.  Genellikle alternatif tedaviler uygulamak gerekir.  Obezite sorununda uygulanan tedavilerden biri mide balonudur.  Mide balonu risk içermemesi açısından günümüzde sıklıkla kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir.  Hem risk oluşturmaması hem de bir cerrahi operasyon olmaması gerek hekimler gerekse hastalar tarafından daha fazla tercih edilen tedavi yollarından biridir.  Mide balonu takılması için hekimler belli koşulların oluşması gerektiğini düşünmektedirler.  En azından tam olarak istenilen kiloya gelinmese de belli ölçüde diyet ve egzersizle kilo verilmiş olması mide balonu takılması açısından daha sağlıklı olmaktadır.  Mide balonu yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süre midede kalmakta ve daha sonra çıkartılarak hastanın ondan sonraki süreçte beslenme alışkanlığını oturtmuş olması gerekir.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonunun diğer bir adı gastrik balondur.  Çok kısa sürede endoskopik yöntemle uygulanan işlem dolayısıyla anestezi gerektirmemektedir.  bazı durumlarda hastanın tercihine bağlı olarak hafif sedasyon verilerek de yapıldığı olur. Mide balonu yaklaşık 6 ay gibi bir sürede midede kalmak zorundadır.  Mide balonu fiyatları 6 ay hastanın kendisini beslenme konusunda disipline etmesi amaçlanarak takılır.  Bunu hayata geçiren hastalar uzun vadeli olarak obezite sorunundan kurtulurlar.  Mide balonu fiyatları işlemin yapılacağı klinik veya hekimin deneyimini ve başarısı bu konuda fiyatları değiştirmektedir.  Ancak burada önemli olan hekimin bu konudaki tecrübesidir.  Mide balonu konusunda iletişime geçerek hem randevu oluşturmak hem de hekimle ilk muayene sonrasında mide balonu hakkında ve fiyatları konusunda bilgi almaktır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu günümüzde sıklıkla tercih edilen tedavilerden biridir.  Cerrahi işlem olmaması hastalar tarafından daha fazla tercih edilen tedavilerden biridir.  Gerek obezitenin artması gerekse sağlık alanında teknolojik gelişmelerin çeşitliliği birçok hastalığın tedavisinde alternatif oluşturacak noktadadır.  Mide balonu da bunlardan biridir.  Yeni nesil obezite tedavisi olan mide balonu mide içine yerleştirildikten sonra şişirilen ve midenin daha erken dolması dolayısıyla az yemek yenmesi anlamına gelmektedir.  Ancak bu geçici yöntemlerden biridir.  Yaklaşık olarak 6 ay ile 1 yıl gibi bir sürede midede kalması gerekir.

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu günümüzde risk taşımayan cerrahi operasyon olmadan obeziteye alternatif oluşturan tedavilerden biridir.  Mide balonu hastanın o güne kadarki beslenme alışkanlıklarını değiştirmesine yönelik az yemek yiyerek tokluk hissini yaşaması ve bunu yaşam biçimi haline getirilmesi mantığına dayanır.  Mide balonu taktıran hastalar bunu hayata geçirmeleri durumunda yaklaşık olarak 10 ile 25 kilo arasında kilo vermektedir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu obezite tedavisinde özellikle son yıllarda risk içermemesi açısından en fazla tercih edilen kilo verme yöntemlerinden biridir.  Obezite yalnızca ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde ciddi anlamda sağlık sorunları oluşturan ve hastaları zor durumda bırakan bir hastalıktır.  Dolayısıyla en kısa sürede çözüm bulmak hastalarında tercihidir.  Bu nedenle hem riski içermemesi hem cerrahi bir operasyon olmaması sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir.  İnternet yorumlarına bakıldığında insanların memnuniyetini dile getirmeleri ve mide balonu tedavisi ile ciddi anlamda kilo verdikleri ve beslenme alışkanlıklarını değiştirdikleri görülmektedir.  Dolayısıyla hekimin de önerisiyle mide balonu obezite tedavisinde gerçekten en sağlıklı tedavilerden biridir.

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Öncelikle mide balonu tedavisi cerrahi bir operasyon değildir.  Cerrahi operasyon olmaması gerek hastayı gerekse hekimi rahatlatan durumlardan biridir.  Endoskopik yöntemle mideye yerleştirilen mide balonu son derece esnek yemek borusundan rahatlıkla geçebilecek ölçülere sahiptir.  Mide balonu uygulaması sırasında hastaya hafif bir sedasyon verilerek işlem gerçekleştirilir.  Hasta bu arada hiçbir acı ve ağrı hissetmez.  Hatta yapılan işlemi hayal meyal hatırlar.  Ancak mide balonu yerleştirilmeden önce midenin sağlıklı olup olmadığı hekim tarafından kontrol edildikten sonra mide balonu mideye yerleştirilir. Yaklaşık olarak işlem maksimum 25-30 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı