Sponsorlu Bağlantılar

Meme Dikleştirme

Hakan Teymur

Cerrah, rinoplasti adayına rinoplastinin neyi kazanıp neyi kazanamayacağını net bir şekilde açıklayacaktır. Bundan sonra burun tıkanıklığı, önceki ameliyatlar ve kullanılan ilaçlar hakkında bilgi toplayacaktır. Hemofili gibi kanama bozuklukları olan kişiler rinoplasti adayı olmayabilirler.

Bu süreçte doktor, kan testleri gibi laboratuvar testleri de dahil olmak üzere tam bir fizik muayene yapacaktır. Ayrıca burun estetiği adayının yüz özelliklerini ve burnun içini ve dışını da inceleyecektir.

Bu sayede hangi değişikliklerin yapılması gerektiği ve burun ucundaki cilt kalınlığı veya kıkırdak kuvveti gibi fiziksel özelliklerin sonuçlara nasıl etki edebileceği belirlenebilir. Fizik muayene de rinoplastinin solunum üzerindeki etkisini belirlemek için önemlidir.

Burun fotoğrafları çekilebilir ve görüntüler cerrah tarafından bir bilgisayar yardımıyla manipüle edilerek hangi sonuçların alınabileceğini gösterebilir. Rinoplasti cerrahı da bu fotoğrafları ameliyat öncesi ve sonrası değerlendirmeler, ameliyat sırasında ve referanslı uzun vadeli incelemeler için kullanacaktır. Meme dikleştirme işlemleri hakkında da bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu