Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Fiyatları

Meme Büyütme Fiyatları

 

Meme büyütme işleminin maliyeti, operasyonun yapılacağı sağlık merkezine göre değişiklik göstermektedir. Estetik cerrahi operasyonlarına ve doğal olarak göğüs büyütme operasyonlarına olan ilginin son dönemlerde artmaya başlaması, bu konuda hizmet veren sağlık kuruluşlarının artışını da beraberinde getirmiştir.

 

Her sağlık kuruluşu kendi fiyat politikasına sahip olduğundan dolayı net bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Ancak meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kişiler, bunun için fiyattan ziyade kaliteye önem vermelidir. Bir defa yapılacak olan ve hatalı yapılması durumunda sağlık üzerinde olumsuz etki bırakma ihtimali bulunan göğüs büyütme ameliyatı için donanımlı bir hastane ve bu konuda uzman bir cerrah tercih edilmelidir.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Göğüslerinin mevcut boyutundan memnun olmayan kişilerin, daha hacimli memelere sahip olabilmek için başvurdukları çeşitli yöntemler meme büyütme olarak adlandırılmaktadır. Bu konuda başvurulan yöntemler arasında estetik operasyonlar ön plandadır. Son derece kolay operasyonlar olması nedeni ile göğüs büyütme ameliyatları sıklıkla başvurulan bir yöntem haline gelmiştir.

 

Göğüs içlerine farklı alanlardan yapılacak protez yerleştirme işlemi ile hacimlerinin artırılmasını sağlayan bu yöntem, meme büyütme yöntemleri arasında en etkili sonucu en hızlı şekilde verebilen tek yöntemdir. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kişiler öncelikle uzman bir hekimden randevu alarak bu iş için uygun olup olmadıklarının testini yaptırmalıdır. Uygun olduğuna karar verilen kişiler üzerinde bazı ölçümler yapılarak uygulanacak protezin boyutları ve yöntemi belirlenir.

 

Daha sonra kişi genel anestezi altına alınarak uyutulur. Göğüs ucu çevresinden, koltuk altından ya da memelerin alt kısımlarından girilerek protezler göğüslere yerleştirilir. Kısa ve kolay bir işlem olan bu yöntem sonrasında birkaç gün memelerde ağrı olması sıklıkla karşılaşılan olağan bir durumdur.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Daha hacimli ve daha estetik görünümlü memelere sahip olmak isteyen kadınlar açısından ifade edilebilecek net meme büyütme fiyatları söz konusu değildir. Ancak detaylı bir araştırma yapıldığı zaman her bütçeye uygun sağlık kuruluşu bulabilmek mümkündür. Üstelik bu kuruluşlar ödeme konusunda sağladıkları kolaylıklar neticesinde hastalara destek olmaktadır.

 

Göğüs büyütme operasyonları tamamen estetik nitelikli olduğundan dolayı SGK tarafından bu operasyonun masraflarının karşılanması söz konusu değildir. Daha net fiyat bilgisine ulaşmak için, başvurulmak istenilen sağlık kuruluşu ile görüşülmesi gereklidir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Büyük memelere sahip olmak isteyen kadınlar tarafından başvurulan bu yöntemin çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Ancak meme büyütme operasyonlarına yapılan başvuruların en temelinde estetik kaygılar yer almaktadır. Partnerlerine karşı daha çekici görünmek ya da gündelik hayatta daha özgüven sahibi olabilmek için kişiler genellikle bu yönteme başvurmaktadır. Bunun dışında doğuştan gelen şekil bozuklukları ya da eşit olmayan göğüs boyutları nedeni ile de bu yönteme başvurulması sık görülen bir durumdur. Bu durum karşısında küçük memeye protez uygulanarak büyük olan ile eşitlenmesi sağlanır.

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Meme büyütme için ameliyat olmak istemeyen kişilerin başvurabilecekleri bazı alternatif yöntemler de mevcuttur. Bu yöntemler ameliyatlara kıyasla daha kısa ömürlü ve belirli aralıklarla tekrar edilmesi gereken yöntemlerdir.

 

Hidrofilik jel uygulaması bu konuda en kolay uygulanan yöntemlerden biridir. İğne ucu kadar bir delikten uygulanan ve genellikle 5 ila 8 yıl kadar geçerliliğe sahip olan bu yöntem sayesinde hem daha dolgun hem de daha estetik görünüme sahip memelere kavuşmak mümkündür.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

 

Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan biri de bu operasyonun herhangi bir riskinin olup olmadığıdır. Esasında tıpta risk, her cerrahi operasyonda mevcut olan bir durumdur. Bu yüzden de göğüs büyütme işlemi esnasında da istenmeyen bazı durumlarla karşılaşılması mümkündür.

 

Ancak cerrahi yöntemler arasında en güvenlilerinden birinin göğüs büyütme operasyonları olduğunu söylemek mümkündür. Bu operasyonlarda görülen komplikasyonların görülme sıklığı nadir denilebilecek düzeydedir. Bu yüzden de büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar gönül rahatlığı ile bu yönteme başvurabilir. Meme büyütme ameliyatının riskleri hakkında operasyon öncesinde doktor ile görüşmek ve detaylı bilgileri alarak daha rahat bir kafa ile operasyona girmek mümkündür.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ ß hakkında bilgi için hemen randevu alın.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı