Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Şişli lazer epilasyon yönteminin uygulanması son derece basit ve acısızdır. Lazer epilasyon uygulamasından önce, işlemin yapılacağı merkeze gelerek burada bir cilt ve kıl analizi yaptırılması gereklidir. Bu analizden sonra hangi yöntem ile kaç seans lazer uygulamasının yapılacağı belirlenmektedir. Daha etkin bir sonuç elde etmek açısından seanslara gelmeden önce jiletle uygulamanın yapılacağı bölgeleri temizlemekte fayda vardır. Bu kılların daha görünür olması ve ışınların doğrudan kıl köklerine ulaşması açısından gerekli bir durumdur. Ancak kıllar yalnızca yüzeyden alınmalı ve kökten alınacak ağda gibi yöntemlere seansların devam ettiği süre boyunca başvurulmamalıdır.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

 

Beşiktaş lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin ve kılların kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bir estetik yöntemdir. Daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak neredeyse her kadının hayalidir. Ancak bu hayali gerçekleştirmek için ip, ağda, cımbız gibi yöntemlerle her hafta zaman kaybetmek de istenilen bir durum değildir. Bu doğrultuda Sarıyer lazer epilasyon en etkili yöntemdir. Lazer ışınlarının kıl köklerine uygulanması sayesinde kıl köklerinin zayıflatılması ve birkaç seans sonrasında da vücuttan tamamen ayrılmalarının sağlanması hedeflenmektedir.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin ten renkleri bu konudaki en önemli husustur. Lazer epilasyon yöntemleri koyu tenli kişilerde zor uygulanmakta ve uygulandığı zaman da bir miktar acı verici olabilmektedir. Bu yüzden de Şişli lazer epilasyon işlemi öncesinde ten analizi yaptırarak uygunluk belirlenmelidir. Lazer epilasyon, uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişen sürelerde yapılmaktadır. Uygulama, lazer ışını enjekte eden bir cihazın uygulama bölgesinde gezdirilmesi ile uygulanır.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

 

Estetik kaygıların toplum bazında artmaya başlaması beraberinde lazer epilasyon gibi yöntemlere olan ilgiyi de artırmıştır. Bu yüzden de lazer teknolojileri her geçen gün daha da gelişkin bir hal alarak, en hassas bölgelerde bile uygulanabilir duruma gelmiştir. Günümüzde Beşiktaş lazer epilasyon uygulaması göz çukuru ve göz çevresi dışında hemen her alana uygulanabilmektedir. İstenmeyen tüylerin tamamen ortadan kaldırılması açısından son derece etkili bir yöntem olan Şişli lazer epilasyon uygulaması, sağlık açısından herhangi bir zarar taşımamaktadır ve kullanılan ekipmanların büyük bir kısmı FDA tarafından onaylıdır.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Sarıyer lazer epilasyon fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etme olanağı yoktur. Zira bu uygulamayı yapan merkezlerin sayısının fazla oluşu ve yapılacak olan lazer epilasyon uygulamasının niteliği nedeni ile fiyatlar değişebilmektedir. Ancak Şişli lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler fiyattan önce kaliteye odaklanmalıdır. Kalitesiz yerlerde ve FDA onayı olmayan cihazlar ile yapılacak işlemler cilt yüzeyinde istenmeyen durumların meydana gelmesine neden olabilir. Bu yüzden de lazer epilasyon uygulamasından önce iyi bir piyasa araştırması yapılmalı ve hem kaliteli hizmet sunan hem de uygun fiyat seçenekleri ile bu işlemi yapan estetik merkezleri tercih edilmelidir.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 

Lazer epilasyon uygulamasında kullanımı yaygın olan başlıca üç yöntem vardır. Bunlardan ilki diode lazer epilasyon uygulamasıdır. Açık ve koyu ten renklerinde etkin bir sonuca ulaşmayı mümkün kılan bu yöntem son derece acısızdır. Beşiktaş lazer epilasyon yöntemlerinden bir diğeri ise Alexandrite lazer epilasyon uygulamasıdır. Bu uygulama daha çok açık tenli kişiler için uygundur ve koyu ten rengine sahip olan kişilerde istenilen sonucu vermemektedir. Son olarak da ND Yag lazer epilasyon yönteminden söz etmek mümkündür. Şişli lazer epilasyon uygulamaları arasında çok koyu tenliler için en uygun yöntem budur ancak acılı olması nedeni ile birtakım kısıtlamalar getirmektedir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı