Gündem

Kullanım Kolaylığını Şıklık ile Birleştiren Yapılar

Yükseltilmiş Döşeme

Günümüzde modern mimarinin ofis içi yapılanmalarında sıklıkla kullandığı yükseltilmiş döşeme uygulamaları altyapının temel taşları arasında yerini almış bulunmaktadır. Halihazırda var olan zemin üzerine istenilen yükseklikte taşıyıcı altyapı malzemelerinin döşenmesi ile ortaya çıkarılan bu zemin kaplama işlemi şık ve estetik görünüm açısından büyük avantajlar sunmaktadır.

İlk zemin ile ikinci zemin arasında yükseltilmiş döşeme ile yaratılan boşluk data, elektrik ve mekanik tesisatların geçirilmesine hizmet ettiği için uygulama mekânlarda olaşabilecek görüntü kirliliğinin önüne geçmektedir.

Zeminlerin Yeni Modası

Oldukça geniş bir kullanım alanı bulunan Yükseltilmiş döşeme  sistemleri binaların çok daha estetik bir forma bürünmesinde son dönemin popüler zemin uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapımı bitmiş mekânlarda sonradan ortaya çıkabilecek tesisat işlerinin kolaylıkla giderilmesine müsaade eden bu yapı zamandan ve paradan kâr edilmesini sağlamaktadır.

Modüler yapıların estetik ile bütünleştirildiği bu sistemler alanında uzman kişiler tarafından profesyonel bir biçimde uygulandığında ortaya kullanışlı ve hoş görünümlü alanlar çıkmaktadır. Sağlıklı ham maddelerin kullanılarak yapıldığı bu zemin türü havalandırma noktasında da kiri ve tozu barındırmadığı için genel sağlık durumunun korunmasına fayda sunmaktadır. Kaliteli malzeme ve profesyonel işçiliğin birleşiminden ortaya çıkan bu yapılar yoğun iş ortamlarında görsel zenginliğin arttırılmasında ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasında önemli bir rol oynarlar. Uygun fiyat aralıkları ile kolaylıkla sahip olabileceğiniz bu sistemler uzun yıllar sorunsuz kullanım sunarak kullanıcısını memnun etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu