Gündem

Kuleba: “Teslim olmayacağız, tek karış toprağımızı vermeyeceğiz”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitry Kuleba, Rusya Ukrayna savaşında yapılacak müzakereye ilişkin açıklamalarda bulundu. Kuleba konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Belerus’un bir kentine gitmeyeceğiz. Sınırda görüşeceğiz ve Rusya’nın ne dediğine bakacağız. Oraya giderken herhangi bir ön anlaşma olmaksızın gideceğiz. Bu savaş konusunda ve Rusya’nın adımları konusunda ne düşündüğümüzü söylemek için gideceğiz. Ve Zelenskiy Belerus aslerlerinin Ukrayna karşısında kullanılmayacağının sözünü verdi.

Şuan müzakereler sona gelene kadar ülkemizi savunmaya onları yenmeye devam edeceğiz. Tüm ülkemizi kurtarmadan durmayacağız. Bu görüşmelerin sonucunda umarız barış ve savaşın sonu olursa memnuniyetle karşılarız. Ancak kesinlikle teslim olmayacağız. Tek bir karış toprağımızı vermeyeceğiz. Rusya kayıp verince önkoşulsuz müzakereyi kabul etti.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu