Sponsorlu Bağlantılar

Keçe Saksı

Keçe Saksı

Son zamanlarda daha sık görmeye başladığımız keçe saksılık uygulamaları dikey tarıma uygun özellikler sunar. Keçe saksılar balkon, teras ve bina duvarlarına kolay ve sağlam bir şekilde monte edilebilir. Firmaya sipariş ve ölçü verilerek keçe saksı yaptırıldığı takdirde istenen boyutlarda ürün satın alınabilir. Bu sayede balkon, teras ve bina duvarlarının tamamı keçe saksı ile ve dolayısıyla bitkilerle kaplanabilir.

Her Mevsim Farklı Ürün Alınabilir

Keçe saksılar yıllarca kullanılabilir. Dolayısıyla saksılara her yıl hatta her mevsim farklı bitki fidesi dikilebilir. Çiçek, yeşillik, meyve ve sebze ekimi yapılarak küçük alanlarda ufak çaplı tarım yapma imkanı bulunur. Keçe duvar saksısı ile özel bir tarım alanına ihtiyaç duyulmaz. Evlerde bile doğayla iç içe saatler geçirilebilir. Günümüz insanı için bu imkan iyi bir terapi olacaktır.

Keçe Saksıların Avantajları

Az bir maliyetle meyve sebze ekimi yapılabilir ve bütçeye katkı sağlanabilir. Üstelik üretim aşamasında yeşil ve dekoratif duvarlar oluşur. Bitkilerin kökleri ve toprağı havayla temas edeceğinden çapalama gerekmez. Bitkiler yerden yukarıda yetişir ve bu durumda tarım zararlılarının ulaşımı önlenmiş olur.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı