Sponsorlu Bağlantılar

Kafeinsiz Kahve

Filtre Kahve

Metal filtreli makinelerde makinenin üst kısmında French press filtreye benzer bir kahve filtresi bulunur. Kahve doğrudan bu filtreye yerleştirilir ve demlenir. Kavurma işleminden sonra süzgeçteki posa atılarak temizlenir ve tekrar makineye konur. Bu filtre çeşidinin genel adı “metal filtre” olarak adlandırılır ancak birçok makinede plastikten yapılan türleri de vardır.

Bu makine filtresinin avantajı, ek filtre kağıdına ihtiyaç duymadan filtre kahve yapmanızı sağlamasıdır. Sadece filtreyi temizleyerek defalarca kullanabilirsiniz.

Negatif tarafı ise çok kaliteli filtrasyon sağlayamaması ve demlenen kahveye mikro kahve çekirdeklerinin karışabilmesidir. Bu durumda, yağlı ve acı tatların barından bir filtre kahve ile karşılaşabilirsiniz. French press makinesi için de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu