Gündem

Kadın Danışma Merkezi, kadın sağlığı konusunda eğitimlerini aralıksız sürdürüyor

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nden burs alan 26 kadın öğrenci Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde kadınlara ücretsiz olarak verilen kadın sağlığı eğitimlerine katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla verilen eğitimden hukuk, diş hekimliği, eczacılık, tıp ve mühendislik öğrencisi 26 kadın katıldı. 13 hafta sürecek eğitimlerde genç kadınlara kadın sağlığı, bedensel hijyen, doğru malzeme seçimi ve giyse seçimi, evde hijyen, güvenli ilişkiler, doğru iletişim gibi konularda eğitimler verilecek. Eğitimlerin kendileri çok çok değerli olduğunu ifade eden katılımcılar, tüm kadınların bu eğitimlerden faydalanması gerektiğini belirttiler. Kadın öncelikli çalışmaları sebebiyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği yetkilileri ise kadınları güçlendirici çalışmalarıyla önemli hizmetler veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu