Sponsorlu Bağlantılar

Japon Balığı

Japon Balığı

Japon balığı, akvaryum sahipleri arasında en popüler balık türlerinden biridir. Japon balıkları, görünüşleri ve ayırt edici özellikleri ile çok sevimli canlılardır.
Japon balığı sazan ailesindendir. Birçok çeşit soğuk suda da yaşayabilir. Yani beslediğiniz akvaryumda tek cins olarak besliyorsanız ısıtıcıya gerek kalmaz. Japon balığı yaklaşık 5 yıllık bir ömre sahiptir. Ancak uygun şekilde bakılırsa daha uzun süre dayanabilirler. Japon balığı nasıl beslenir? Japon balığının özellikleri nelerdir? Nasıl bakım? Cinsiyet ayrımcılığı nasıl ortaya çıkıyor?
Japon Balığının Kökeni

Türkiye’de Japon balığı olarak bilinen bu balık türü, diğer ülkelerde altın balığı anlamına gelen Japon balığı olarak da bilinmektedir. Melek balığı ile bazı karakteristik özellikleri de benziyor. Bu balığın tarihi, Çin kayıtlarına göre MS 2. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Japon balığına benzeyen diğer kırmızı havuz balıklarının kökeni M.Ö. 2.000 yaşında. Buradan da anlaşılacağı gibi akvaryum balıkları arasında en eski balık türlerinden birinin akvaryum balığı olduğunu söyleyebiliriz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı