Sponsorlu Bağlantılar

İzmir Botoks

İzmir Botoks

Estetik alanında oldukça büyük bir yer edinmiş olan İzmir botoks yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi tedavisinde kullanılmaktadır. Enjekte yöntemi ile uygulanabilir bir teknik olan bu botoks yalnızca uygulandığı bölge üzerinde etkisini göstermektedir.

Yüz bölgesinin yanı sıra koltuk altlarında oluşan aşırı terlemelerin önlenmesi adına da uygulanan bu yöntem oldukça başarılı sonuçların elde edilmesine olanak sağlamaktadır. İzmir botoks tedavi sürecinin yanı sıra kırışıklık ve terleme oluşumunu önleyici etkilere de sahiptir.

İzmir Botoks Nedir?

Geçen zaman içerisinde yüz bölgesinde bulunan kasların işlevini yitirmesi sonucu oluşan bölgesel kırışıklıkların tedavi sürecinde uygulanmakta olan botoks uygulaması ciddi oranda olumlu etkiler sağlamaktadır.

Daha çok alın, kaş araları, gözlerin kenar kısımları ve dudak bölgesinin etrafında oluşmakta olan kırışıklıklar kişinin bulunduğu yaş aralığından daha büyük gözükmesine ve yorgun bir yüz görünümü elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca ter bezlerinin görevini düzgün üstlenmesi konusunda da yardımcı nitelikte olan İzmir botoks uygulandıktan 72 saat sonra etki etmeye başlamaktadır.

İzmir Botoks Fiyatları

Yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların ciddi oranda giderilmesine yardımcı nitelikte bir uygulama olarak bilinen botoks yönteminin fiyatlandırmalarında oldukça farklı etkenler söz konusudur. Bu fiyatlandırma etkenleri arasında en önemlisi botoks’un uygulanacağı alanın genişliğidir. Özellikle alın, kaş arası, göz çevresi, dudak, çene, boyun, burun, diş eti gibi alanlara uygulanan bu yöntem fiyatlandırma alanında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yöntemin uygulanacağı hastane koşulları ve doktor tercihi de bu fiyatlandırmaları doğrudan etkilenmektedir.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İnsan vücudunun istenmeyen bölgelerinde ortaya çıkan aşırı tüylenmenin ortadan kaldırılması için uygulanmakta olan lazer epilasyon yöntemine başvuranlar bu yöntem hakkında yorumlar yapmışlardır. Yöntem sırasında yaşadıklarını anlatarak yaptıkları bu yorumlar arasında İzmir lazer epilasyon uygulamasının işe yaradığı gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca bu operasyon çeşidinin nerelerde daha uygun fiyat aralıkları ve kalıcı çözümler ile yaptırıldığı da bu epilasyon yaptıranlar tarafından paylaşılan bilgiler arasındadır. Tüylerin yok edilmesi alanında oldukça etkili bir yöntem olarak bilinen İzmir lazer epilasyon yaptıranların çoğu olumlu yorumlar ile bu operasyonu anlatmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Estetik cerrahide önemli bir yere sahip olan dudak dolgusu zaman içerisinde deforme olmuş dudak yapısının eski dolgun görünümüne kavuşması adına uygulanmakta olan bir yöntem olarak bilinmektedir. İzmir dolgu işlemlerine başlamadan önce dudak yapısı ile ilgi genel muayene yapılır. Sonrasında kişinin yüz yapısına uygun niteliklerde dudak tasarımları oluşturularak seçilen tasarımın dudağa uygulanması işlemine geçilir.

İlgili işlem sırasında kişinin ağrıyı hissetmemesi için dudak bölgesi anestezik bir krem yardımı ile uyuşturulur. İzmir dolgu adı ile bilinen bu işlemlerin devamında ince uç yapısına sahip enjektörler ile dudak içerisine enjekte edilen dolgu maddesi sonrasında ilgili işlem tamamlanmış olmaktadır. Ortalama olarak 20 dakikalık bir zaman zarfını içeren bu uygulama dudakların eski yapısına kavuşmasına oldukça başarılı sonuçlara imza atmaktadır.

Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dudakların dolgun bir görünüm elde etmesi için uygulanmakta olan bu dolgu yöntemi oldukça kısa sürede ve kolay şekilde uygulanabilmektedir. İlgili yöntemin dudaklar üzerindeki etkisi yadsınamaz iken bu yöntem ortalama olarak bir yıl boyunca dudak üzerindeki etkisini sürdürebilmektedir. Böylelikle İzmir dolgu kalıcılığı olan bir uygulama olarak bilinmektedir.

Ancak kalıcılığın bu denli uzun sürebilmesi adına bazı etkenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu etkenler arasında dolgu işlemi uygulamış olan kişilerin mimik yapısına, dudaklara darbe alınmamasına ve uygulanan dolgu maddesinin içeriğine göre değişkenlik göstermektedir.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı