Sponsorlu Bağlantılar

Hazır Phishing Test Şablonları

Oltalama/Phishing saldırılarında saldırgan her zaman bir adım öndedir . Bunun da nedeni sürekli yeni saldırı yöntemlerinin deneniyor olmasıdır. Saldırganlar saldırılarda kullanılan içerikleri sürekli hedef kullanıcılar için daha cazip ve ilgi çekici hale getirir,  insan psikolojisi ve alışkanlıkları üzerine denemeler yapar . Zaten bu nedenledir ki Phishing Saldırıları “Sosyal Mühendislik Saldırıları” başlığı altında incelenmektedir. Phishing saldırıları ile etkin bir mücadele için öncelikle  Saldırgan gibi düşünerek kurum çalışanlarının zayıf yönlerini tespit etmek gerekir . Bunun için öncelikle PhishGuard Simulasyon özelliğini kullanarak çalışanlarınıza bir Phishing Testi çalışması yapmanız gerekir. Bu çalışmanın sonucunda çalışanlarınızın alışkanlıklarını , neye nasıl tepki verdiklerini öğreneceksiniz.

Test çalışmanızı tamamlayıp çalışanlarınızın zayıf noktalarını tespit ettikten sonra  ne ile mücadele ettiğinizi ve çalışanlarınızı neye karşı eğitmeniz gerektiğini biliyor olacaksınız. Bu da Phishing Saldırıları ile mücadelede işinizi çok daha kolaylaştıracaktır .

Esnek altyapısı ve zengin  içeriğiyle PhishGuard Simülasyon modülü aşağıdaki özellikleri sunmaktadır :

Hazır Phishing Test Şablonları

Veri girişi, dosya eklentili ve diğer kategorilerde toplamda 200’ün üzerinde mesaj (posta ve sms) ve açılış sayfasından oluşan hazır phishing test şablonları.

Türkçe ve Yerel İçerik

Türkçe şablonlar, Türkiye’de gerçekleştirilen phishing saldırılarını simüle eden şablonlar.

Özel Phishing Test Senaryoları

Kurumunuza özel, istediğiniz web sitesini kopyalayarak oluşturabileceğiniz phishing test şablonları.

Dil Desteği

30’un üzerinde farklı dilde (Türkçe dahil) phishing test şablonları.

Esnek Şablonlar

Kısmen veya tamamen değiştirebileceğiniz, sıfırdan oluşturabileceğiniz, yüksek öncelikle veya “double barrel” yöntemiyle gönderebileceğiniz şablonlar.

Rastgele ve zamanla özelliği

Tüm kullanıcılara aynı anda aynı içeriğin gönderilmemesi için farklı kullanıcılar için farklı zaman programlarının oluşturulması ve rastgele içeriklerin atanması.

Her ölçekteki kurum için uygun Simülasyon modülümüzü kullanarak 10 dakika içinde ilk Test çalışmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde phishing saldırılarına karşı önlem planınızın ilk adımını atabilirsiniz.

Phishing Test’in Hizmet olarak alınmasının artıları ise şu şekilde olacaktır:

» Daha düşük maliyet: Toplam sahip olma maliyetiniz lisans kiralama veya satınalmaya göre çok daha düşük olur.

» Daha az Efor: Ürün öğrenmek ve yönetmek için zaman ve efor harcamazsınız. Bu çalışmaları sizin yerinize biz, fakat sizin kontrolünüzde gerçekleştiririz. Gerçekleştirilen tüm aktiviteler için sizin onayınızı alır, kullanılacak içeriklere sizlerle birlikte karar veririz.

» Daha Etkili sonuçlar: Test çalışmalarını konusunda uzman, güncel trendleri takip eden, şimdiye kadar Türkiye’de 100.000+ çalışanın eğitilmesine katkı sağlamış profesyoneller yürüttüğü için çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

 

Örnek Test eğitimimizi  inceleyerek test örnekleri ve Farkındalık eğitimleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi edinmek ve/veya Test/Farkındalık hizmetlerimiz ile tanışmak için iletişime geçebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu