Sponsorlu Bağlantılar

Güzel Yazı Fontları İncelemesi

Font download işlemi yapmak üzere çok sayıda hazır site bulunmaktadır. Bu sitelerden hangisini kullanmak isteyeceğiniz tercihinize bırakılmakla birlikte sayfanın güvenli olmasına dikkat etmek çok önemlidir.

Güvenli olmayan sayfalardan indirilecek fontlar bilgisayarlarınızın ya da teknolojik diğer aletlerinizin kötü amaçlı yazılım ve programlara maruz kalmasına neden olabilecektir. Bu nedenle shapes font download yapmadan önce sayfaların güvenliğine dair yeterli bilgi edinilmelidir.

Güzellik kişiden kişiye değişen bir kavramdır bu nedenle birine güzel gelen şey başka birine çirkin gelebilmektedir. Bu kapsamda yazı fontları içinde aynı şeyden söz etmek mümkündür ancak genel olarak güzel kabul edilen ve sıklıkla kullanıcılar tarafından kullanılan güzel yazı fontları vardır.

Bu yazı fontlarını sizlerle paylaşarak konu hakkında sizlerin bilgi sahibi olmanızı isteriz. Kullanılacak fontlarda el yazısı tercih edilebileceği daha sade ve resmi fontlarında kullanılması mümkündür. Aşağıda belirttiğimiz güzel yazı fontlarının hepsinin ortak noktası oldukça kullanışlı fontlar olmalarıdır.

Times New Roman Yazı Tipi

Bu yazı tipi genel olarak basılı yayınlar için çok uygundur. Matbu yazılı yayınlar dışında dijital ortamlardaki yayınlarda da bu font oldukça güzel sonuçlar yaratmaktadır. Times New Roman HTML yazı fontlarında serif grubunda yer almaktadır.

Arial Yazı Tipi

Arial yazı tipi serifsiz font ailesinden gelmektedir. Özellikle online platformlarda olan makalelerde bu yazılı medya sayfalarından bu fonta rastlamak muhtemeldir.

Helvetica Yazı Tipi

Helvetica yazı tipinin psikolojik olarak güven algısı ortaya çıkardığı kabul edilmektedir. Dünyaca ünlü pek çok markanın marka işaretlerinde bu yazı tipine rastlamak mümkündür. Genellikle görsel tasarımcılar tarafından bu font daha fazla kullanılmaktadır.

Herr von Muellerhoff

Okunması biraz zor olmasına rağmen zarifliği nedeniyle tercih edilen bir yazı tipidir. Özellikle bir başlık oluşturmak yada etkiliyici bir slogana ruh katmak için kullanılan yazı tipidir.

Lemon Jelly

Bu yazı tipi el yazı güzel yazılar arasında en cesur olan tiptir. Yazıda kullanılan çizgiler oldukça kalındır bu da yazıyı daha belirgin kılmaktadır.  Logolarda büyük puntolar ile kullanıldığında benzersiz bir görsel yaratmaktadır.

Verdana Yazı Tipi

Verdana yazı tipi okunabilirlik seviyesinin yüksek olması ile dikkat çekmektedir. Bu yazı tipi IKEA gibi dünyaca ünlü web sayfalarının hazırlanmasında kullanılmaktadır, ayrıca web sitesi dışındaki kataloglarda da bu yazı tipine sıklıkla rastlanılmaktadır.

Cadency

Bu yazı fontu kıvrımlı bir görünüme sahiptir ve modern el yazıları olarak kabul edilmedir. Özellikle ana ve alt başlıklarda kullanılması daha doğrudur. Keskin uçları ile oldukça tuhaf ama aynı zamanda cesur görünmektedir.

Yazı fontunun kullanılacağı alan yazı fontu seçimi için çok önemlidir. Bu nedenle yazıların dillerini yani anlamlarını incelemek sağlıklı olmaktadır.

Örneğin bir filme eklenecek alt yazıların okunaklı fontlar arasından seçilmesi çok önemlidir. Bir film alt yazısı arayışında olanlar arama motorlarından movie font download komutu ile çok sayıda fonta erişebilmektedir. Ayrıca fontfamily.online sayfamızda çok farklı ve estetik fontlara erişmek mümkündür.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu