Gündem

Guterres: “Ukrayna için 20 milyon dolarlık acil fon hazırlandı”

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklamalarda bulundu. Guterres konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Zelenskiy ile görüştüm. Ukrayna halkını yalnız bırakmadığımı söyledim. Bu ölümcül çatışmalardan etkilenen herkesin yardımına koşacağız.

Bu ölümcül Çatışma ve savaştan etkilenenler var herkesin yardımına koşmak için çalışacağız

Mevcut programlardan operasyon larımızı Yardıma ihtiyaçları olanlara hızlı ulaşmak için daha da hızlandırıyoruz.2 somut adım dan bahsetmek istiyorum.

20 milyon dolarlık acil fon hazırlandı. bu para hassas durumdaki insanlara barınak ve yiyecek için kullanılacak. Tabiki bölgede evlerinden uzaklaşma zorunda olan kişilerin sayısıda artacaktır. İnsani yardım kalıcı çözüm değildir. 

Tüm konulşarı barışçıl bir şekilde görüşerek çözebiliriz. Her türlü barışçıl çabayı memnuniyetle karşıyorum. Birleşmiş Milletler tüm çabaları karşılamaya hazırdır. Savaş anlamsız bir yıkımdır.” 
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu