Gündem

Gu Ailing: Herkesin benden beklentisi ve bana gösterdiği sevgisine layıkım

Gu Ailing, dün düzenlenen Beijing 2022 Kış Olimpiyatları bayanlar Freeski halfpipe finalinde ikinci atlamadaki 95,50 puanla altın madalyanın sahibi oldu. Bu Çin takımının elde ettiği 8. altın madalya olarak kayıtlara geçti.

18 Şubat’ta Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanan bir sporcu olarak tarihe geçen Gu, Kış olimpiyatlarında Freeski kategorisindeki 3 dalda 3 madalyayı kazanan ilk atlet oldu.

“Sadece küçük karanlık odada bir süre uyumak istiyorum.”

18 Şubat’ta Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nda bayanlar Freeski halfpipe yarışmasındaki Gu Ailing

 

Freeski halfpipe Gu’nun en becerili alanı olarak biliniyor., Uluslararası yarışmalarda onu geride bırakabilen rakip çok azdır. Eleme yarışmasından finale kadar, Gu  kendisinin bu yarışmadaki şampiyon olduğunu bir kez daha somut eylemlerle kanıtladı.

Bu, Gu Ailing’in üç daldaki yarışmalar arasından en kolay kazandığı bir maçtı, ancak ikinci kaymada yüksek bir puan aldıktan sonra, Gu Ailing duygularını kontrol edemeyerek gözyaşlarına boğuldu. Şampiyonluğu kazanmanın ne kadar zor olduğunu  sadece kendisini biliyordu.

Gu Ailing, “Sadece küçük karanlık odada bir süre uyumak istiyorum.” dedi.

 

Ejderha olmak istiyorum, kendim olmak istiyorum”

8 Şubat’ta Beijing Kış Olimpiyatları’nda bayanlar Freeski Big Air’de sampiyon olan Gu Ailing

Gu Ailing, basına verdiği bir röportajda öz güven içinde gülümseneyerek “Herkesin benden beklentisi ve bana gösterdiği sevgisine layıkım.” dedi.

Müsabaka mekanlarındaki güçlü Gu Ailing ile karşılaştırıldığında, herkes yarışma dışında açık sözlü, kendine güvenen ve gülümseyen bir Gu Ailing’i tercih eder.

Yoğun yarışmalar ve idmanlar nedeniyle, Gu bazen yemek atıştırarak gazetecilere röportaj veriyordu. 

Bir Japon gazetecinin ceketteki  ejderha şeklindeki deseni sorduğunda, Gu Ailing hemen dönüp numara yeleği kaldırarak deseni göterdi.  

Gu, “Bu desenlerin hepsini kendim tasarladım. Bunu gerçekten seviyorum, çünkü ejderhanın kendilerine çok güvendiklerini, çok güçlü olduklarını ve başkalarından etkilenmediklerini düşünüyorum. Bir ejderha olmak ve kendim olmak istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Bu kalbimdeki en büyük altın madalyadır”

“Bu altın madalyayı en çok kime vermek istersin?” sorusunu yanıtlayan Gu Ailing , 5 saniye düşündükten sonra “Kendime vereceğim!” diye cevap verdi.

8 Şubat’ta Beijing Kış Olimpiyatları’nda bayanlar Freeski Big Air yarışmasındaki Gu Ailing

Freeski Big Air’da altn malyasını kazandıktan sonra altın madalyayı büyükannesinin boynuna koyacağını söyleyen Gu Ailing, ikinci altın madalyayı kendisine vereceğini belirtti.

Gu,”Arkamda çok fazla arkadaş, aile üyesi ve sponsorun desteği var. Ama en büyük çaba gösteren kişi kendimdir. Bu finalde psikolojik baskıyı aştım, bu zor hamleleri tamamladı ve tarih yazdım. Yani bu altın madalya bana aittir.” dedi

Altın madalyanın anlamını açıklayan Gu Ailing, “”Madalya almak muhtemelen hayatımın en mutlu saniyesiydi, peki ya o diğer saniyeler, saatler, günler ve yıllar? Bilirsiniz, bu spor bana düştükten sonra ayağa kalkıp çabalamayı devam etmeye öğretti, özgüven ve dostluğu öğretti. Kış Olimpiyatları ise bana en iyi platform sağlarken daha fazla insanın bu sporla tanışmasını da sağladı… İşte bu kalbimdeki en büyük altın madalyadır.” sözlerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu