Ekonomi

Genz Biyo’nun Covid-19 projesi

HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş, iştiraki Genz Biyo’nun Covid-19 ilişkili proje çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”İştirakimiz Genz Biyoteknoloji A.Ş’nin yürüttüğü Covid-19 antikor tayini için opto akışkan yöntemle çalışan bir bakım noktası testi (Point Of Care Test) cihazı isimli TÜBİTAK projesi kapsamında yapılan çalışmalara paralel olarak iştirakimiz tarafından Covid-19 enfeksiyonundan iyileşen ve/ veya aşılanan kişilerde geliştirilen koruyucu bağışıklık cevabının (IgG antikor) tespitine yönelik geliştirilmiş Anti-Sars Cov2 IgG ELISA test kitleri üretimi çalışmasına ilişkin olarak, söz konusu Elisa test cihazının 98/79/EC Avrupa Birliği (AB) direktifleri gereği CE belgesi alınmış olup, yurt dışında ve araştırma amaçlı yurt içinde satışa başlandığı Point Of Care test (POCT) cihazının ise ticarileştirilmesi çalışmalarının devam ettiği bilgisi edinilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı