Gündem

Gelin Çiçeği

Gelin Çiçeği

Gelin çiçeği gelinliği tamamlayan en önemli aksesuardır. Gelin çiçeği önceden yalnızca beyaz olarak karşımıza çıkar iken artık günümüzde çok renkli ve canlı kuru olarak karşımıza çıkıyor.

Bu durum da gelin çiçeğini daha çok ön plana çıkarıyor.

Fotoğraf çekimlerinde de gelin çiçeğinin önemi çokça arttığı için artık çiçek seçimi oldukça zorlaştı.

Rengarenk gelin çiçekleri oluşturabileceğiniz gibi tek renk ancak baskın bir renk gelin çiçeği de oluşturabilirsiniz.

 

Gelin Çiçeği Çeşitleri Nelerdir?

Gelin çiçeği artık tek çeşit değil dört çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bu çiçek türlerinden düğününüzün konseptine ve gelinliğinizin tarzına uygun olan tarzı seçebilirsiniz.

 

Kuru Gelin Çiçeği

Son dönemin en popüler gelin çiçeği modeli olan kuru çiçeklerden oluşturulmuş kuru gelin çiçekleri oldukça marjinal ve şık. Bu çiçekleri piyasada hazır olarak bulabileceğiniz gibi kendiniz dilediğiniz renkteki ve türdeki kuru çiçekleri toplayarak da oluşturabilirsiniz.

Kuru gelin çiçeği içerisinde bu yıl en çok ay çiçekleri, yılbaşı topları gibi renkli çiçekler kullanılıyor.

Kuru gelin çiçekleri ömür boyu saklanabilir olduğu için çok tercih ediliyor.

 

Canlı Gelin Çiçeği

Canlı gelin çiçekleri de en az kuru gelin çiçekleri kadar ön planda. Fresh bir görüntüsü olan canlı gelin çiçeklerinde en çok beyaz güller, mavi güller, papatyalar ve yine kuru çiçeklerde olduğu gibi ay çiçekleri yada güne bakan diye tanımlanan çiçekler çok moda.

 

Plastik Gelin Çiçeği

Plastik gelin çiçekleri geçmişte çok moda idi artık popüleritesini kaybetse de özellikle atma çiçeği olarak kullanılmaya devam ediliyor. Genellikle artık 2 adet gelin çiçeği kullanılıyor. Bunlardan bir tanesi gelin için hatıra olur iken bir tanesi de fırlatmak için kullanılıyor. Bu çiçek de dilediğiniz renklerde kullanılabilir.

 

Kumaş Gelin Çiçeği

Bu gelin çiçeği artık popüleritesini oldukça kaybetti. Ancak Retro bir çiçek tercih etmek istiyor iseniz bu tip çiçekleri tercih edebilirsiniz. Bu çiçekler genellikle gelinlik kumaşından oluşturulmuş ve çiçek şekli verilmiş kumaşlardandır.

 

Gelin çiçekleri aynı zamanda damat kravat veya takım rengi ile kombinlenerek de kullanılabilir. Bunun dışında farklı renk ayakkabı kullanacak iseniz ayakkabı renginiz ile aynı da seçmeniz mümkün.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı