Sponsorlu Bağlantılar

ECO LABEL Sertifikası

ECO LABEL Sertifikası

Bu eco label sertifikası bir ürünün üretiminde ya da tüketiminde meydana gelen çevreye olacak etkiyi azaltmak adına tasarlanıyor. Bu sertifikayı diğerlerinden ayıran en önemli özellik bağımsız ve resmi olması oluyor.

ECO LABEL Belgelendirme Süreci Nasıl İşler?

Bir firma ürünleri için bu eco label belgelendirme sahibi olmak istiyorsa öncelikle başvurunun yapılması en önemli şart oluyor. Ürünlerin üzerinde bu belgenin görülmesi isteniyorsa ilk adım başvuru oluyor. Bunun öncesinde de firmanın ürün hakkımda bu belgeyi yürüteceğine dair ürününden emin olması gerekiyor.

Firma gereken hazırlıklarını tamamladıktan sonra başvuru yaparak bu belge talebinde bulunabiliyorlar. Bu başvuru sonrasında bir sözleşme yapılması gerekiyor. Bu sözleşme ile denetim süreci başlatılmış oluyor. Daha sonrasında inceleme süreci başlatılıyor. Eğer firma hakkında gerekli olan bilgi ihtiyacı duyulur ise firmanın görüşlerine başvuruluyor.

Ön incelemelerin hemen ardından firmanın denetimi yapılıyor. Bu eco label kriterlerini karşılayıp karşılamadığı hakkımda bilgi ediniliyor. Eğer bu etikete uygunluk söz konusu ise firma için bu belge düzenlenip firmaya etiketi kullanma izni verilmiş oluyor.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı