Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu enjeksiyon uygulama ile dudakları daha güzel bir hacım kazandırmak için yapılan operasyondur. Kadınlar dudak dolgusu uygulamasını çok önemsemektedir. Bu konuda çok fazla dudak dolgusu uygulaması tercih edilir.

Dudakları biçimlendirmek daha kalın göstermek dudaklara estetik görüntü kazandırmak için yapılan bir uygulamadır.  Son derece kısa sürede yapılır ve iyi sonuç verir.  Dudaklara hiyalüronik asit içeren dolgu maddesi uygulanır. Hiyalüronik asit insan vücudunda bulunan mevcut maddelerden biridir.  Bu nedenle hiyalüronik asit enjeksiyonu istenmeyen herhangi bir reaksiyona sebep olmaz.

Paris Işıltısı

Paris ışıltısı, vücudun dış etkenlerden olumsuz olarak etkilenmesi sonucunda yüzde ve vücutta oluşan sarkmalar, kırışıklıklar, yüzde oluşan yorgun ifade, bunun yanı sıra Güneş’e maruz kalan ciltlerde oluşan deformasyonlar gibi sebeplerle cilt ışıltısını kaybeder. Özellikle soğuk mevsimde yaşanan olumsuz koşullar cildi kötü etkiler.

Dolayısıyla bu yıpranmaya karşı güçlü bir yöntem geliştirmek gerekir.  Paris ışıltısı tam da bu noktada devreye girer.  Paris ışıltısı genel anlamı ile anti-aging uygulamalardan biridir.  Yorgun donuk matlaşmış görüntünün hem canlandırılması hem de kırışıklıkların tedavi edilmesi uygulamasıdır.

Paris ışıltısı mezoterapi anti-aging tedavilerinden biridir.  Yüzeysel olarak uygulanır ve enjeksiyon tekniği kullanılır. Paris ışıltısı ile ciltteki yaşlanma etkileri giderilir.  Enjeksiyonla cildin farklı noktalarına uygulanan madde o bölgede canlılık yaratır.  Bununla birlikte ince kırışıklıkları açar ve 2 gün içinde yapılan işlemin sonuçları görülür.

Paris Işıltısı Fiyatları

Paris ışıltısı fiyatları estetik merkezine yapacak olan hekime göre farklılık gösterse de genel anlamda birbirinden çok farklı fiyatlar olmaz.  Ancak bu konuda fiyat vermek çok doğru bir yöntem değildir.  Çünkü her hastaya uygulanan seans sayısı hangi bölgelere uygulanacağı dolayısıyla fiyatları değiştiren durumlardır.  Bu nedenle öncelikle hangi merkezde Paris ışıltısı yapılacağına karar vermeli, ardından uygulamayı yapacak olan hekimle ön muayene de bu konu ayrıntılı olarak görüşülerek fiyat belirlemesi yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüzde önemli bir ayrıntı, estetik görüntünün yanı sıra fonksiyonel açıdan da özel bir yapısı vardır.  Bütün dudak şekilleri farklıdır.  Doğal görüntülü ve hacimli dudaklara herkes ihtiyacı duyar.  Ancak bunun yapılabilmesi için dudakların orantılı olarak doldurulması ve estetik olarak çekici olması son derece önemlidir.  Bunun yanı sıra hepsinden önemlisi doğal bir görüntü sağlanmasıdır.  Yaşa bağlı olarak zaman içinde üst dudakta hacım azalması görülür ve dudaklar incelir.

Dudak büyütme yâda dudak kalınlaştırma uygulaması dudaklarda yapısal olarak ince olan dudakları, zamanla incelen dudaklara hacım kazandırma işlemidir. Dudak dolgusu fiyatları uygulamasında kullanılan madde hiyalüronik asittir.  Dolayısıyla bu vücudun yabancı olduğu bir madde değildir.  Bu nedenle son derece sağlıklı uygulamalardan biridir.

Çene Dolgusu

Çene dolgusu öncelikle cerrahi bir operasyon değildir. Dolayısıyla hiçbir risk oluşturmaz. Çok kısa sürede gerçekleştirilir ve hasta ağrı acı hissetmez. Çene dolgusu herhangi bir kesi uygulanmadan yapıldığı için yapılan işlem sonrasında hiçbir iz kalmaz. Böylelikle genel anestezi altında yapılmasına hiç gerek yoktur.  Lokal anestezi ile çok kısa sürede gerçekleştirilir.  Dolayısıyla bunun için uzun bir zaman ayırmaya gerek yoktur.  Çene dolgusu uygulamasından sonra yüzde daha hoş ve daha net bir ifade oluşur.

Çene Dolgusu Fiyatları

Yüz görüntüsünü etkileyen en önemli faktörlerden biridir.  Çene dolgusu özellikle yüzün yandan görüntüsünün simetrisini sağlama açısından oldukça önemlidir.  Asimetrik görüntünün giderilmesine yardımcı olur. Ameliyat değildir.  Dolayısıyla bu işlem çok kısa sürede uygulanır.

İyileşme süreci oldukça kısadır.  Hasta uygulamadan sonra günlük yaşamına dönebilir.  Çene dolgusu fiyatları işlemi yapacak olan hekime ve hastanın ihtiyacı ölçüsünde fiyat farklılıkları içerir.  Bu konuda doğru yöntem uygulamayı yapacak olan hekimle ilk muayene de birtakım analizler yapıldıktan sonra fiyat konusunun öğrenilmesidir. Çene dolgusu fiyatları ve diğer bütün estetik uygulamalar yıllık olarak güncellenir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı