Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır. Ağrısız ve kesi olmadan yapılan işlemler sonrası kişiler istedikleri dudak yapısına kavuşmuş olurlar. Alt ve üst dudaklara ayrı ayrı yapılabilen dudak dolguları uygun lokal kremler yardımıyla acı hissetmeden kısa sürede dolgu malzemeleri enjekte edilebilir. Dudak dolgusu öncesi mutlaka bir uzman ile görüşülmeli sonrasında uzman yorumlarına dayanarak işlemler yapılmalıdır. Doktorun ilk muayenesinde nasıl dolgu yapılacağı ne kadar dolgu malzemesi kullanılması gerektiği gibi tüm detaylar konuşularak hasta bilgilendirmesi yapılır.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu ameliyatsız olan estetik uygulamalardır ve kişinin burun yapısını değiştirmeye yardımcı bir tedavi yöntemidir. Buruna dolgu malzemelerinin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen burun dolgusu operasyonları ağrı ve acı hissedilmeden yapılır. Burun dolgusu işlemleri en fazla yarım saat sürer ve kişi operasyon sonrası günlük hayatına hemen dönebilir. Lokal anesteziyle gerçekleştirilir ve belirlenen alanlara dolgu malzemesi enjekte edilir. Klinik ortamında ve uzman doktor eşliğinde burun dolgusu işlemleri yapılır. Enjeksiyon yöntemi kullanıldığı için istenen şekil verilebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu yaptırmak isteyen kişilerde fiyat politikaları önem taşır. Burun dolgusu işlemlerinin fiyatlarını etkileyen birçok faktör olmakla birlikte başlıcaları; klinik, doktor, hastanın yapısı, kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesidir. Eğer hastaya burun şekli dışında farklı bir işlemde yapılacaksa mutlaka bilgilendirme yapılmalı ve fiyat konusunda önceden konuşulmalıdır.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene yüz şeklini belirleyen vücudun en önemli uzuvlarından biridir ve şekil bozukluğu kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Kişilerde oluşan çenede şekil bozuklukları tedavi edilmelidir. Tedavilerde ameliyat tercih etmeyen kişiler çene dolgusunu tercih ederler ve sonuçlarından da oldukça memnundurlar. Çene dolgusu avantajları arasında en önemlisi ameliyatsız ve kısa süreli işlem olmasıdır. Ameliyatsız olduğu için kişilerde bekleme ve iyileşme süresi yoktur. Aynı zamanda hastada operasyon sonrası herhangi bir acı ve komplikasyon gelişme olasılığı düşüktür. 18 yaş altı olan kişilerde veli imzası gerektiği gibi dolgu işlemlerine uygun herkes çene dolgusu işlemi yaptırabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hacimli dudaklara kavuşmak isteyen kişiler dudak dolgusunu tercih ederler. Dudaklara kıvrımlı be hacimli bir görüntü kazandırmayı hedefleyen dudak dolgusu alt dudak, üst dudak ya da dudak çizgisine uygulanabilir. Doktor muayenesi yapıldıktan sonra işlemlerin nasıl olacağı hakkında bilgilendirme yapılarak dudak dolgusu operasyonu yapılır. Dudak çevresine sürülen krem sayesinde ağrı ve acı hissedilmez. İyileşme için 10 gün gibi bir süre gerekliyken kişilerin yüzündeki uyuşukluk 4-5 saat içerisinde geçer ve eski haline gelir. Uygulama sonrası doğal bir görünüme kavuşmak önemlidir. Dudak dolgusu yapıldıktan 10 gün sonra mutlaka kontrol edilmelidir.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu yaptıran kişilerin memnuniyetleri yüzlerinden okunmaktadır. Dudak dolgusu yaptıran kişi mutlaka belirlenen tarihlerde doktorlarına giderek kontrollerini yaptırmalıdır. Önemli olan nokta kişinin öz güveninin geri kazanması, uygulama yapılacak kliniğin sağlık bakanlığı onaylı ve çalışma izni olması ayrıca kullanılan dolgu malzemeleridir. Tüm bu detaylar hem operasyonu etkilerken hem de fiyatların değişkenlik göstermesine neden olur. Dudak dolgusu yaptıran kişiler mutlaka tekrarlatmalı ve işlemi gerçekleştiren uzman doktorun önerilerine uygun davranmalıdır. Acısız ve ağrısız olan bu yöntemde mutlaka bir krem sürülerek hissedilmesi olası ağrıyı da minimuma indirebilirsiniz. Dudak dolgusunda hacim ve kıvrımlar sağlanırken aynı zamanda alt üst dudak eşitliği elde edilir. Dolgu öncesi ve sonrası uzman doktorun önerilerine uyarak kullanışlı ve görüntü anlamında güzel dudaklar elde edilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı