Gündem

Dondurulmuş gıda paketlerinde Covid-19 taraması yapacak

Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (CDC) resmi sitesinde yayımladığı bildiride, Qingdao’da Covid-19 vakaları görülmesi üzerine yapılan araştırmalar neticesinde, dondurulmuş ithal gıda paketlerinde koronavirüs tespit edildiği ifade edildi.
 
Covid-19’un soğuk nakliyat zinciri ile başka ülkelere taşınabileceği ve dondurulmuş gıda paketleri üzerinde uzun süre hayatta kalabildiğinin anlaşıldığı belirtilen bildiride, etkili koruyucu tedbirlerin alınmadığı ortamlarda üretilen dondurulmuş ürünlerin virüs yayma riskinin bulunduğu kaydedildi.
 
Çin piyasasında satılan dondurulmuş ürünler üzerinde Covid-19 taramalarının başlatıldığını duyuran CDC, vatandaşlara satın alınan ürünleri dezenfekte etmeleri ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri koşuluyla ithal gıda ürünlerini satın almaya devam edebileceklerini açıkladı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı