Sponsorlu Bağlantılar

Doğrudan Kod Paylaşımına İmkan Veren Sayfa

Doğrudan Kod Paylaşımına İmkan Veren Sayfa

Kod yazımı günümüz programcılarının yaptığı en önemli işler arasında yer alıyor. Programlar yaptıkları kod yazımlarına zaman zaman kendileri gibi programcı olan arkadaşlarıyla paylaşmak istiyorlar. Pastebin bu kod paylaşımının doğrudan yapılmasına imkan veriyor. Bu sayfa sayesinde programcılar kendi aralarında kod paylaşımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Sitenin Özellikleri

Arkadaşlarla kod paylaşımını kolaylaştıran site sahip olduğu özellikler sayesinde programcılar tarafından tercih ediliyor. Sayfa sayesinde kod yazan kişiler arkadaşlarına gönderecekleri kodu şifreleyerek üçüncü kişilerin öğrenmesini engelleyebiliyorlar. Yapılan kod paylaşımlarında farklı renkler kullanılarak programlama dili kodlarının birbirinden ayırt edilmesine imkan tanıyor.

Ayrıca site kullanıcılar tarafından yapılan kod paylaşımlarının takip edilebilmesini imkan veriyor. Site üye olanların kod paylaşımına imkan verirken üye olmayan kişilerinde kodları görmelerini sağlıyor. Bu sebeple kullanıcılar paylaştıkları kodların herkes tarafından görünmesini istemediklerinde süre belirleyebiliyorlar. Bu sayede sürenin bitiminde kod imha edilerek daha çok kişinin kodu öğrenmesinin önüne geçiyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı