Sponsorlu Bağlantılar

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır

Dişlerin görünüşü ve sağlığı büyük önem taşımaktadır. Güzel bir gülüş için görüntüsü, sağlıklı bir ağız için ise diş ve diş etlerinin sağlığı önemlidir. Bilinen uygulamalardan, günde iki kez fırçalamak ve 6 ayda bir muayene ettirmek büyük fayda sağlar. Böylece sağlıklı dişler elde ederiz.

 

Diş hastalıklarının tedavisi gecikmeden yaptırılması gerekir. Her geciken hasta bir diş diğer dişlere de etki eder. Sinirlere bağlı olan bu dişler vücudun diğer organlarına ve sinir sistemini de etkilemektedir. Diş sağlığı bu nedenle de çok önemlidir.

 

Diş sağlığı ve diş bakımında önemsenmesi gerek bir konu da diş taşı temizliğidir. Çoğumuzun farkına bile varmadığı diş taşı temizliği ile diş ve diş etiniz daha da sağlıklı olacaktır. Diş plakları temizliğinde pendik diş doktoru uzman hekimlerinden bilgi alabilirsiniz.

 

Diş Taşı Nedir?

 

Diş taşı, dişin üzerinde bulunan plakalara diş taşı denir. Diş taşı, bakımı yapılmayan dişlerin ortaya çıkardığı bir sağlık sorunudur. Diş plakaları üzerlerinde çokça bakteri bulundururlar. Bunlar zamanla sertleşip, yer eder ve diş taşı oluşur.

 

Diş taşı, genellikle düzgün fırçalanmayan dişler olmaktadır. Yemek artıkları, şekerli yiyecekler, asitli içecekler fırçalanmadığı taktirde dişlerde bakteri ve sararmalar meydana getiriler. Dişle kalmayıp diş etine bile zarar vermektedir. Buda ileride meydana gelecek bir sağlık sorununu ortaya çıkarır.

 

Diş Taşı Temizliği

 

Dişte oluşan plakların oluşmaması için en önemli unsur dişleri doğru ve düzgün fırçalamaktır. Ancak buda bazen diş plakları oluşumunda yeterli olmaz. Bazen bunları göremeyiz. Tartar da dediğimiz bu plaklar sarı ya da beyaz renkte de olabilir. Bunun için uzman doktorlardan oluşan pendik diş doktoru sizlere doğru bilgiler verecektir.

 

Diş taşının temizlenmesi için ilk olarak diş ipi kullanımı doğru bir tercih olacaktır. Diş ipleri ile diş arasında biriken yemek artıklarını ve plaklarını temizlemek mümkün olacaktır. Diş ipi, ortalama 30 cm olarak bilinir. Kullanımı da çok kolaydır. Tüm dişlerde uygulanabilir.

 

Diş Temizliğinde Uzman Doktorlara Başvurun

 

Alanında uzman pendik diş doktoru hekimleri kliniklerinde her türlü diş hastalığına yardımcı olmaktadır. Diş plakları ve temizliğinde de alanında uzman doktorlarımız ile diş temizliği yapılmaktadır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı