DOLAR 17,9605 0.32%
EURO 18,3667 0.44%
ALTIN 1.034,530,11
BITCOIN 414888-3,06%
İstanbul
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Den Of Geek Röportajı; Richard Morrison Efsanesi

Den Of Geek Röportajı; Richard Morrison Efsanesi

ABONE OL
5 Ağustos 2022 00:11
Den Of Geek Röportajı; Richard Morrison Efsanesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Richard Morrison, Batman, Brezilya, Quadrophenia, Memphis Belle, The Golden Compass, A Passage To India ve Nuns On The Run gibi çeşitli filmlerde çalıştığı bir kariyere sahip, belki de İngiltere’nin önde gelen oyun tasarımcısı . Tim Burton, Terry Gilliam, Jean-Jacques Annaud, Kenneth Branagh, Neil Jordan, Ridley Scott ve David Lean gibi yönetmenlerle çalıştı ve çalışmaları hakkında sohbet etmek için Londra’nın ortasında bize katıldı.

Başlamak için korkunç bir şekilde tahmin edilebilir bir soru, ancak başlık tasarımına olan ilgi: Bu nereden geldi?

Aslında başladığımda gerçekten icat değildi ve temelde şanslı bir mola verdim. Sanat okulundan doğruca o zamanlar çok eski moda bir tanıtım filmi şirketi olan bir işe girdim ve Maurice Binder gibi insanlar gelip ekipmanı kullanırdı.

Onunla hızlı bir sohbet ettim ve bana “Richard zaten bir sürü film tecrüben var” dedi – çünkü babam bir film editörüydü – bu yüzden “gerçekten iyi bir ressamsın, illüstratör, neden olmasın” dedi. Benim için hiçbir şey ifade etmeyen film başlıkları” denen şeyi düşünmüyorsun. Bu yüzden ona Bond dizilerinden birinde, ilk olanlardan birinde yardım ettim.

O zaman, bir tür tasarım geçmişine sahip olarak, yine de fikir odasına gittim ve başka ne harika işler yapıldı ve sonra Saul Bass ile karşılaştım ve onun eşyalarını gördüğümde, evet, lanet olsun diye düşündüm. Yani bu benim ilham kaynağımdı, o ve Maurice Binder ve oradan öylece mi çıktım?

Saul Bass’tan özel bir şey miydi?

Hepsi gerçekten, North by Northwest , Hitchcock için yaptığı tüm klasikler. Harika bir çalışma grubu, bu yüzden gitmenin yolunun bu olduğunu düşündüm. Bu yüzden bu ülkede gerçekten olmayan o yan kapıdan gerçekten geçtim.

Bu bir lütuf muydu yoksa lanet mi?

Yaratıcılıkta her zaman şanslı bir mola ararsınız ve ben bunu sadece şanslı bir mola olarak gördüm. Burada Maurice Binder adında oldukça iyi olan biriyle konuşuyorum ve şu kapıyı takip edelim diye düşündüm.

Bir dizi kurala göre oynamadığınız konusunda açıksınız. Muhtemelen olayları daha çok açık bir tuval olarak görüyorsunuz?

Evet, demek istediğim gerçekten bilmiyorsun. İşte o heyecan ve bugün de öyle. Yani, yol boyunca yan yollardan geçtim, bilirsiniz, marka tasarımına girdim, reklamlara girdim, bir sürü grafik tasarım, ama film olayı her zaman olan bir tür dik duruştur. orada.

Ve bu kişisel tercihinizle mi yoksa işinizden sonra insanların talebiyle mi oldu?

Bence bu iki şeyin birleşimi. Görünüşe göre insanlar bana çok iyi bir kişiliğe sahip olduğumu, iyi bir dinleyici olduğumu ve film yönetmenlerinde, özellikle film yönetmenlerinde olan şey, iyi bir dinleyici olmanız gerektiğidir. Bu senin egonla ilgili değil, senin bir şeyi zorlamaya çalışmanla ilgili değil. Ve dinlemenin bunun önemli bir parçası olduğunu düşünüyorum.

Filmografinize bir bakış, yönetmenlerin şaşırtıcı bir listesini gösteriyor. Sanırım her yönetmen oldukça farklı bir dizi kurala göre oynuyor?

Evet onlar. Yani bazı yönetmenler dört yıl çalışmıyor, Tim Burton gibi diğer yönetmenler filmden filme çalışıyorlar. Ridley Scott aynı, iki yılda bir film çekiyorlar, biri bittiğinde bir sonrakinin ön prodüksiyonuna geçiyorlar.

Sanırım beni sürükleyen şey, daha sonra başarılı olan, geleceği parlak bir yönetmen için bir iş yaptığınızda, onların çok iyi takım oyuncuları olmaları; aslında “oh Richard bu konuda çok iyiydi, hadi onu tekrar içeri alalım” veya “bu DP [Görüntü Yönetmeni] çok iyiydi” diye düşünüyorlar. Küçük bir aile biriminde çalışmaya meyillidirler ve sadece sen işleri batırırsan unutup başka birini denerler.

Bana ilk birkaç başlık dizisini ve onlara nasıl yaklaştığınızı ve bunların şimdi onlara nasıl yaklaşacağınıza göre nasıl farklı olduğunu anlatabilir misiniz?

Bence çok naif bir çocuksu yaklaşımla yaklaşmak lazım, her iş farklıdır, yapamazsınız… Yani asla geriye dönüp “ah, keşke bunu farklı yapsaydım” diye düşünmem, çünkü o kadar çok şey var ki ve şeylerde amalar. Örneğin, bir film çekerken, başarılı olup olmayacağını bile bilmiyorlar, ah bu iyi olacak diye bir hırs var ama asla bilemezsiniz.

Ama muhtemelen bir süre içinde değişiyor, çünkü ilk birkaç işte çalışmayı sunmak konusunda makul derecede gerginsiniz?

Ah kesinlikle, bence tüm yaratıcı insanlar buna sahip, bu sizi asla gerçekten terk etmiyor, neredeyse endişeniz komik bir şekilde güvenliğiniz gibi.

Geleceğin yönetmenleriyle çalıştığın için şanslı olduğunu söylüyorsun. İş birliklerinizden özellikle hoşlandığınız biri var mı? Çünkü fark ettim ki, birçoğu senden geri istiyor.

Kuadrofeni harika bir deneyimdi, bu çok erken bir deneyimdi ve bu sadece tam bir önseziydi – doğru zamanda doğru yerdeydim.

Kapıların Düşmanı yine farklı bir tamirci gibi görünüyordu. Hollywood pazarını hedefleyen çok farklı bir Avrupa filmi gibi görünüyordu, ama bunun böyle bir proje üzerinde çalışmayı nasıl etkilediğini merak ediyorum. Ayrıca, filmin kendisinden görüntüleri çok belirgin bir şekilde karıştırıyor, bir şekilde yeniden yaratıyor muydunuz?

Jean-Jacques Annaud ile beş ya da altı filmde birlikte çalıştım. Jean-Jacques ile çalışma şeklim şu ki, bazı fikirler bulmama izin verecek, birçok farklı şey üzerinde birçok test yapıyoruz. Bir noktada 3D Reich Star Eagle’ı bile yaptık, çünkü Jean-Jacques bu kartalın gerçekten haritada Stalingrad’a uçmasının gerçekten güzel olacağını düşündü. Ona bunun oldukça karmaşık olacağını söyledim ama denedik ve işe yaramadı. Ama yine de Jean Jacques, fikirleri zorlamak ve bir yol bulmaya çalışmak isteyen bir yönetmen.

https://1080pfilmizle.org/cloud-atlas-turkce-dublaj-full-hd/

Ve yine, hiçbir fikre hayır demiş gibi görünmüyorsunuz.

Hayır, çünkü yine dinliyor. Kendi egonuzu zorlamazsınız, en iyisi onunla gitmek ve sonra kendimden bir parçayı ona aşılamak. Bazen yarım bir fikirdir.

Ama insanlar bir fikir üretirken ve siz orada oturup kendi kendinize düşünürken bile, bunun işe yaraması mümkün değil mi?

Evet, ama pek çok farklı nedenden dolayı işler yolunda gitmiyor. Ana sebep, insanların bir filme bakmaya geldikleri ve hemen almak zorunda oldukları bu şeye geri dönülmesi; yani yaptıkları araştırmalardan çıkıyor. Jean-Jacques gibi biri, birlikte bir filme baktığımızda, bir filmde “Ah, bu pek doğru değil Richard, bana bu konuda yardım eder misin? Bunu birlikte yapabilir miyiz?” Bu yüzden onunla bir filmde on veya on beş saniyelik küçük eklemeler yapabilme ayrıcalığına sahibim, yani neredeyse ikinci bir birim yönetmeni gibi. Bu da eğlenceli, harika. Yine hepsi dinlemenin bir parçası ve kendine güveniyor.

Test kitlesinin nasıl geldiğine dair birkaç kez değindiniz…

Evet. Altın Pusula bir başkasıydı, sanırım çok fazla test yapıldı ve hiç kullanılmayan birçok şey buldum.

Seni herhangi bir şekilde depresyona sokuyor mu? Başlık sekansı gibi bir şeyin seyirci tarafından parçalara ayrıldığını mı?

Hayır, bu böyle. Nereden geldiğini asla bilemezsiniz; stüdyo olabilir, herhangi biri olabilir. Bence Tim gibi biriyle çalışırken, gerçekten bu kısıtlamalara sahip değilsiniz, yaratıcı olarak tamamen o sorumlu ve Sweeney Todd’un herhangi bir test gösterimi olduğunu düşünmüyorum . Eğer yaptılarsa, onlar hakkında hiçbir şey duymadım – yapmış olabilirler. Belki Los Angeles ya da New York’tan birisi Spielberg’in onu gördüğünü ve beğendiğini söyledi.

Bunu duymak harika olmalı!

Evet bu harikaydı. Aslında başlık dizisini beğendiğini söyledi, yani bu gerçekten iyiydi. Tim açıkçası ona en zor aşamalarını ya da her neyse onu gösterdi.

Bir sonraki Indiana Jones teklifini telefonda yapacak !

Evet, bu oldukça iyi olur. Belki de bunun için yazmalıyım!

İş aramaktan vazgeçtin mi?

Hayır, hala teklif ettiğim şeyler var ama bu işin farklı bir parçası. Daha çok ticari tip şeyler, ajanslar her zaman satış konuşmanızı ister.

Sweeney Todd’un bir başlık dizisi olarak bizim için öne çıkmasının nedenlerinden biri, başlık dizisinin rolünün biraz değişmiş olmasıdır. Çünkü son on ya da on beş yılda her şeyi kesip doğrudan filme geçen insanlarımız oldu, oysa ben televizyonda ve filmlerde baş sekansının anlatı sürecinin bir parçası haline geldiği filmlerde büyüdüm. Bulabileceğim en iyi örnek, Gerry Anderson TV şovlarından bazıları; takip edecek olan her şeyin tonunu belirliyordu. Öyleyse ne yaparsınız: onunla savaşır mısınız yoksa onunla yuvarlanır mısınız? Çünkü Sweeney Todd ile bunun için göze çarpıyordun. İronik olarak, eğer Spielberg yapsaydı, her şeyi kesip atardı.

Bence bu işler modaya uygun dalgalar halinde gidiyor, bence olan bu. Bu sadece yönetmene bağlı, senaryoya bağlı, tüm bunlara bağlı ve ne olacak. Bence moda, stil muhtemelen ama ışıklar kapandığında rüya başlıyor. İnsanlar patlamış mısırla hışırdarken, filmin başlamak üzere olduğunu anlamaları için onlara iki dakika ayırmaları bir ara olarak oldukça iyidir. Sadece başlıkla başlarsanız, önemli bir diyalog parçası olabilecek ilk iki dakikayı alamama tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız.

İşinize yaklaşırken bu belirli bir ahlak anlayışı mı var?

Evet, bence seni içine alan o küçük boşluğa sahip olmalısın.

Kendi işinizden o kadar geniş bir yelpazeniz var ki, özellikle nasıl sonuçlandığından özellikle memnun olduğunuz herhangi biri var mı?

Pek çok farklı nedenden dolayı kesinlikle Sweeney Todd , kesinlikle Batman , Quadrophenia . Jean-Jacques gibi insanlarla çalışmak kesinlikle harika bir deneyim oldu. Ben sadece deneyim kazanma eğilimindeyim; Bunun deneyimini, arkadaşlığını ve sıkı çalışmasını seviyorum. Bu harika. Gerçekten çok fazla büyük favorim yok.

Richard Morrison, çok teşekkür ederim!

Richard Morrison münhasıran Londra merkezli karma medya ve animasyon stüdyosu th1ng’den yönetiyor .

Kaynak: https://1080pfilmizle.org/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dumanbet güncel Dinamobet güncel Sekabet yeni Supertotobet üyelik Marsbahis üyelik instagram takipçi satın al Seojen instagram takipçi satın al SMM Panel SMM Panel Instagram bayan takipçi satın al takipçi satın al takipçi satın al bedava internet bayan doktor

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Özel Dedektif - instagram beğeni satın al - Tiny House - Antalya haber - Sfero Döküm - Ucuz takipçi satın al - Ucuz takipçi satın al - Yalova haber - Sünger