Gündem

Dell Technologies’ten VALORANT Regional League Türkiye’ye büyük destek

Bu yıl ilki düzenlenen lig, “VALORANT Regional League Türkiye: Birlik x Coca-Cola” adıyla oyun severlerin karşısına çıkıyor. 14 Şubat’ta başlayan lig, 2 Temmuz’daki büyük finalle sona erecek. Ligde toplam 8 takım yarışacak. Oyuncular Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan, çok oyunculu bir free-to-play oyunu olan VALORANT’ta yeteneklerini sergileyecek. Turnuva 2 split halinde düzenlenecek ve toplamda 13 hafta sürecek. Ligde oynanan heyecan verici karşılaşmalar, VALORANT Regional League Türkiye: Birlik Coca-Cola’nın Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak izlenebilecek. 1. split lig şampiyonu EMEA Challengers’a yükselmek için, 2. split şampiyonu da bütün bölge şampiyonlarının bulunacağı VRL EMEA Finals’ta 150.000 Euro’luk ödülü kazanmak için mücadele verecek.

Dell Technologies’ten espor araştırması 

Dell Technologies, İngiltere’de OnePoll araştırma şirketiyle yaptırdığı bir araştırmada esporun ergen gelişimindeki önemine ve eğitime olan katkısına odaklandı.Dell Technologies’in eğitim sektörü içindeki ve dışındaki espor algısı ve deneyimlerini araştırmak için düzenlediği ankete 500 eğitim paydaşı, 1500 ebeveyn ve 11-18 yaş arası genç katıldı. Araştırma sonuçlarına göre ebeveynlerin yüzde 48’i okul/üniversite müfredatına esporun eklenmesi gerektiğine inanırken, yüzde 69’u esporun çocuklarına geleneksel eğitim yöntemleriyle elde edemeyebilecekleri beceriler kazandırabileceğini düşünüyor.Araştırmaya katılan 1500 ebeveynin yanı sıra, okul müdürleri gibi 500 finansal karar verici de konuyla ilgili olumlu görüşler dile getiriyor. Yüzde 79’luk geniş bir kesim, esporun okullarda öğretilmesi gerektiğine inanıyor.Esporun ergen gelişimine sunduğu katkının farkında olan Dell Technologies, bu farkındalığı toplum genelinde artırmak için yerel ve küresel çaptaki vizyoner girişimleri desteklemeye devam edecek.  

Dell Technologies Türkiye Pazarlama Müdürü Belit Funda iş birliğinden duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getirdi “Dell Technologies olarak Türkiye’nin en geniş katılımlı ve en gözde espor liglerinden biri olan VALORANT Regional League’in Türkiye ayağında “Teknoloji İş Ortağı” olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Dell Technologies olarak esporun genç gelişimindeki etkisini farkındayız. Altyapı çözümlerimiz ve son kullanıcı ürünlerimizle esporun gelişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu