Gündem

Çocuk Masalları

Birçok ebeveyn çocuklarını uyutmak için kısa masal okumak isterler. Bunun küçük yaştaki çocukların hayal gücünü geliştirmede oldukça önemli olduğu da yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Eğer sizde çocuk masalları kısa hallerini çocuklarınıza okuyarak onların hayal güçlerini geliştirmek isterseniz kocamanbisite’ye girebilir ve dilediğiniz tarzda bir masal seçerek çocuklarınıza okumaya başlayabilirsiniz.

En Popüler Çocuk Masalları

Dünya çapında anlatılan birçok çocuk masalı vardır. Bu hikayelerden bazıları gerçek aşkını bulan kibar ve cesur prensesler hakkında, bazıları ise iyiliğin gücüne yenik düşen kötü cadılar ve büyücüler hakkında. Tabi ki insanlar gibi konuşabilen ve davranabilen hayvanlar hakkında da birçok hikâye vardır. Bu hikayeler genellikle çok komik ve olduklarından çocuklar bu masalları çok severler.

En popüler çocuk masallarından biri “Hansel ve Gretel” dir. Bu hikâye ormanda kaybolan ve zencefilli bir ev bulan iki çocuk hakkındaydı. Zencefilli kurabiyeden biraz yediler ve sonra onları yemek isteyen kötü bir cadıyla karşılaştılar. Çocuklar çok zekiydiler ve cadıyı fırına girmesi için kandırdılar. Daha sonra onu içeri ittiler ve kapıyı kapattılar, onu canlı canlı pişirdiler. Hansel ve Gretel bundan sonra evlerinin yolunu güvenli bir şekilde bulabildiler.

Bunlar, yıllar boyunca aktarılan harika çocuk masalları kısa halleri. Bunları daha önce hiç duymadıysanız, kesinlikle anne-babanızdan veya büyükanne ve büyükbabanızdan size söylemelerini istemelisiniz. Ya da bu tarz kısa masal okumak isterseniz kocamanbisite üzerinde bulunan birbirinden güzel yüzlerce masal arasından merak ettiklerinizi seçip okuyabilirsiniz. Onlardan zevk alacağınızdan emin olabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu