Ekonomi

Çimbeton’un ortaklığı İlion’un tasfiyesine karar verildi

Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin bağlı ortaklığı İlion’un tasfiyesi kararlaştırıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Yönetim kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda şirketimiz Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (Çimbeton) yüzde 100 bağlı ortaklığı olan ve operasyonlarına artık ihtiyaç bulunmayan İlion Çimento İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin (İlion) yapılacak olan olağanüstü genel kurulunda tasfiyeye girişinin kabulü yönünde oy kullanılmasına karar verilmiştir. 300.000 TL sermayeli İlion’un Çimbeton’un kamuya açıklanan son mali tablolarda yer alan aktif toplamına oranı yüzde 0,13 olup, yönetim kurulumuz tarafından yapılan değerlendirme söz konusu tasfiye işleminin Çimbeton’un mali tablolarına olumsuz bir etkisinin olmayacağı yönündedir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı