Sponsorlu Bağlantılar

Cilde Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Cilde Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Cilt kök hücreler yardımıyla genç bir görünüme kavuşturulabilir ve bu uygulama için belirli aşamalar gereklidir. İlk aşamada kişiden alınan kök hücrelerin nakli için çoğaltılması gereklidir ve bu alım işlemi 15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Çoğaltılmak üzere alınan kök hücreler sağlık bakanlığı onaylı laboratuvarlara gönderilir. Hücrelerin üremesi 45 günü bulur ve ilk nakil işlemi kök hücre alımından 45 gün sonraya denk gelir. Uygulama birden fazla yapılması gerektiğinden uzman kişiler bir ay arayla yapılmasını uygun görmekte olup bir kök hücre nakli 1,5-2 saat sürmektedir.

Kök Hücre Nedir?

Cildin yenilenmesini, gençleşmesini sağlayan ve onarıcı etkilere sahip olan hücrelere kök hücre denir. Ana hücre türlerinden olan cildin onarılmasını sağlayan kök hücreler yaşlanma karşıtı olan dokulara enjekte edilmesiyle kök hücre ile cilt gençleştirme tedavilerinde kullanılır. Kök hücre ile yaşlanma tedavilerinde cildin gençleşmesi ve onarılması hızlandırılmış olur.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme uygulamalarında kök hücre kullanılması aynı zamanda akne tedavileri başta olmak üzere birçok estetik problem için çözüm önerisi olmaktadır. Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemleri kişilerden kök hücre alınarak çoğalmasını sağlamak için sağlık bakanlığı onaylı laboratuvarlara gönderilmesiyle başlar. Uzman hekimler tarafından yapılması gereken kök hücre alımı kulak arkasından iz kalmayacak şekilde biyopsi yapılmasıyla alınır. 4-6 hafta içinde laboratuvarlara gönderilen kök hücreler çoğaltılıp kişilere nakledilmesi için hazırlanmış olur. Uzman hekim tarafından uygulanan kök hücre ile cilt gençleştirme tedavilerinde enjeksiyon yöntemi kullanılarak kişilerin ölü bölgelerine nakil gerçekleştirilir. 45 gün aralıklarla yapılan cilt gençleştirme uygulamaları 3 kez tekrarlanarak kişi yepyeni, canlı ve ışıltılı cilt görünümüne kavuşmuş olur.

Kök hücre Tedavi Yöntemleri

Kök hücreler genel olarak kemik iliği ya da kordon kanından toplanarak çoğaltılıp cildi gençleştirmek için kullanılmaktadır. Kök hücre ile cilt gençleştirme için tedavi yöntemleri farklılıklar göstermektedir. Kök hücrenin kendinde yer alan hasarlı bölgeye nakledilmesi şeklinde gerçekleşen tedavi yöntemine otolog nakil denirken farklı donörlerden alınan kök hücrelerin hastalara nakledilmesi şeklinde olan tedavi yöntemine de allojenik nakil denir. Uygun hücrenin bulunmasından sonra kök hücre ile cilt gençleştirme tedavilerinde gerekirse hücre nakli tekrarlanarak tedavi başarılı bir şekilde sonuçlanır.

Kök Hücre Tedavi Fiyatları

Kök hücre tedavileri merkezlerin uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hastanın genel durumuna bağlı olarak değişiklik gösteren kök hücre ile cilt gençleştirme fiyatları seans sayılarına ve ciltte meydana gelmiş cilt problemlerine karşı değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum için hasta mutlaka bilgilendirilmeli ve ön görüşme yaparak muayene olmalıdır. Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavi fiyatları için tedavi planı netleştirerek süreç hakkında bilgi almak önemlidir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Fiyatları

Kişilerin ciltlerinde meydana gelen yaşlanma belirtilerini gidermek için çeşitli yöntemler mevcuttur ve her yöntem için tedavi planı farklı olmakla birlikte tedavilere göre de fiyatlar değişmektedir. Cilt gençleştirme için uygulanabilecek tedavi yöntemlerinin başında kök hücre nakli gelmekte olup botoks, ip germe gibi farklı uygulamalarda yapılabilir. Tedavi yöntemlerindeki fiyat farklılıkları hastanın genel durumuna bağlı olup estetik işlemlerin nerede yapılacağı, işlemlerin kim tarafından gerçekleştirileceği, kullanılan malzemeler gibi etkenlerden kaynaklı olabilir. Bu nedenle öncelikle hastanın durumunun tespit edilmesi ve hastaya göre net bir tedavi planı uygulanması fiyatlar içinde gerekli olan bilgileri hastaya aktarmada yardımcı olacaktır. Cerrahi ya da cerrahi olmayan tedavilerle cilt gençleştirme işlemleri güvenli bir şekilde herkes için yapılabilmektedir.

https://www.drfatihgokalp.com/kok-hucre-ile-cilt-genclestirme/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı