Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Büyü, kişinin kendisine yarar sağlaması ve karşısındakine zarar vermesi amacıyla yaptığı, tüm dinlerce yasak olan doğa üstü ve kötü bir metot olarak tanımlanabilir. Müslümanlıkta haram olarak kılınan büyüyü yapan veya yaptıran kişiye lanet edilir. Ayrıca Semavi dinlerde de büyü yapılması veya yaptırılması yasaklanmıştır. Medyumların büyü yaptıklarına dair görülmekte olan bilgiler ise yanlıştır. Medyumlar katiyen büyü yapmazlar.

Hangi Amaçlarla Büyü Yaptırılır?

Büyülerin farklı amaçlar doğrultusunda yapılan birçok türü bulunmaktadır. Yapılan araştırmaların ışığında en çok yapılan veya yaptırılan büyü türleri şu şekilde sıralanabilir:

– Büyü ile bir insanı kendine aşık ederek yapay sevgi ortaya çıkarmak

– Eşler arasında bağlılığı arttırmak veya eşleri boşandırmak

– Bekarların kısmetini kapamak

– Kısırlık ortaya çıkarmak

– Birini hasta hale getirmek ya da öldürmek

– Birisinin hayvanlarını sütten kesmek

– Birisinin mal ve ticaretini bozmak

– Kişinin kötü duruma düşmesini sağlamak

İşte bu büyülerin hepsindeki ortak nokta bir kişinin menfaati uğruna başkasını kötülüğe uğratmasıdır. Eşler arası bağlılığı arttırmak bunların içinden ayırılıyor gibi görünse de bundan da uzak durulmalıdır.

Belirtileri Nelerdir?

Büyü yapılan kişilerin tavırlarında ve huylarında bazı değişiklikler meydana gelebilir. Ruhsal değişimler ortaya çıkabilir. Korkutucu rüyalar görülebilir ve geceleri bu korku eşliğinde uyanmalar oluşabilir. Rüyalarda sıklıkla kedi, köpek gibi hayvanlar belirebilir. Kalp ve ciğer hastalığı bulunmasa dahi geceleri nefes darlıkları çekilebilir ve göğüste ağrı oluşabilir. Yalnız kalmak isteme veya yalnızlıktan korkma gibi durumlar meydana gelebilir. Ayağın altında yanma veya ellerde uyuşma gibi hisler belirebilir. Ayrıca büyüye maruz kalan kişilerde aşırı yorgunluk, kaygı hissi, uyuşukluk ve tembellik gibi durumlar da ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra paranoya durumu oluşabilir ve kişi takip edildiğine dair bir hisse kapılabilir.

Büyü Bozma

Büyülerin yapılması kadar bozulması da güç bir durumdur. İşinin ehli bir medyum tarafından yapılması gereken bu durum uzmanlık ve bilgi birikimi ister. Her medyumun kendine özgü uygulamaları bulunabilir ve bunlar uzmanlık gerektirir. Bu sebepten dolayı medyumlar bu bilgileri açığa çıkarmayıp kendilerine saklarlar. Kulaktan dolma bilgiler veya sanal alemden bulunan bilgiler ışığında büyü bozma işleminin yapılması ciddi zararlara sebep olabilir. Bu sebeple kişinin kendi başına büyü bozma işlemi yapmaması ve işinin ehli olan bir medyuma başvurması tavsiye edilir.

Büyü ve Geri Getirme Büyüsü, Papaz Büyüsü gibi büyü türleri hakkında merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı