Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Büyü, kişilerin maddi ve manevi menfaatlerini gözeterek, başkalarına türlü zararlar verdiği ve tüm dinler tarafından yasaklanan tabiat üstü ve kem bir yöntem olarak tanımlanabilir. İnsanoğlunun tarihi kadar eski bir tarihi olup, kim tarafından ne zaman başladığı ile ilgili net bir bilgi mevcut değildir. Dinimizde de günah olarak tanımlanmıştır ve hem büyü yapana hem de yaptırana lanet okunur.

Büyü Yapma Amaçları

İnsanoğlunun kendi çıkarı adına genellikle başkasına zarar vermeyi düşünerek yaptırdığı büyülerin, farklı yapılma amaçları da mevcuttur. En sık rastlanan büyü yaptırma amacı olarak, karşılıksız bir aşk besleyenlerde, karşı tarafı kendine aşık etme isteği olarak söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra evliliklerde bağlılığın artmasını sağlamak veya imrenilen bir evliliğin dağılmasını sağlamak amacıyla büyüler de yapıldığı görülmüştür. Evlenememiş kişilerin kısmetini kapamak veya kısırlığa sebep olmak gibi sonuçlar elde etmeyi amaçlayan büyüler de yaptırılır. Ticaretle iştigal edenlerin gelir sağlama isteği veya rakiplerinin onların bereketine göz dikmesi de karşılaşılan büyü yaptırma amaçları arasındadır. Hayvancılıkta da sıkça büyü yapımıyla karşılaşılır. Yavrulama zamanında hayvanının yavru sayısını arttırma isteği veya başka insanların hayvanlarını sütten kesme isteği gibi amaçlarla bu büyüler yaptırılabilir. Saydığımız bu birçok amaçta da görüldüğü üzere insanlar kendine yarar sağlamak amacıyla başkalarına zarar vermeyi amaçlarlar.

Ne Gibi Belirtileri Vardır?

Büyülerin, amaçlarına göre çeşitli yollarla etkilerini göstermeleri mümkündür. İnsanın ruhsal ve fiziksel dengesini tamamı ile bozabilecek şekilde tesir edebilir. Özellikle ruhsal anlamda gaipten sesler duyma veya takip ediliyormuş hissi yaşama gibi paranoyaya bağlı durumlar meydana gelebilir. Yalnız kalamama veya yalnız kalmak isteme gibi belirtileri de yaşanabilir. Fiziksel olarak ise bir halsizlik, yorgunluk hissi ile beraber baş ağrısı, göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi etkileri olabilir.

Büyü Bozma Nasıl Yapılır?

Pek çok büyü yapılması zor olarak tanımlanır. Ancak bu büyülerin bozulması ise daha zor bir süreci beraberinde getirebilir. Tamamen uzmanlık ve bilgi birikim isteyen bir konudur. Bu nedenle de işinin ehli olan ve güvenilirliği kanıtlanmış bir medyum tarafından yapılması gerekir. İnsanların kendi kendilerine büyü bozma çabaları kesinlikle sonuçsuz kalacaktır. Son zamanlarda toplum içerisinde birçok yalan yanlış bilgi dolanmakta ve internet ortamında da bunlarla karşılaşabiliriz. Bunlara kesinlikle sirayet edilmemeli ve büyüyü kendi başımıza bozmaya çalışmamalıyız. Çünkü sonuç vermemesinin yanı sıra bazı ciddi problemlere de sebep olabiliriz.

Büyünün tanımının yanı sıra Papaz Büyüsü ve Geri Getirme Büyüsü başta olmak üzere büyü türleri hakkında merak ettiklerinize web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı