Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları kişinin rahatsız olduğu dış görüntüsünü düzeltmek adına uygulanan işlemlerdir. Burun için uygulanan bu işlemler açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknikle yapılır. Açık olan ameliyatlarda işlemi yapan cerrah daha net görüntüler alır ve daha rahat işlemi uygular. Alt taraftan bir kesi açılarak burundaki sorunlar giderilmektedir. Kapalı olan işlemlerde ise kesiler burun delikleri içerisindedir ve gözükmemektedir. Cerrah daha az görüntüye sahip olurken her iki yöntemde başarılı bir şekilde tamamlanır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun kişilerin yüz hatları bakımından estetik kaygısı yaşadığı en önemli organıdır. Estetik kaygısı yaşayan kişiler burunlarının yapılarını değiştirmek için burun estetiği ameliyatlarına başvururlar. Ameliyat esnasından kişinin burun estetikliğinin yanı sıra başka yaşadığı problemler varsa onların da giderilmesi sağlanır. Genel anesteziyle yapılan burun estetik ameliyatları sonrası kişi dikkat etmesi gereken noktaları bilirse hızlı bir iyileşme söz konusu olur ve kişi istediği görüntüye hızlı bir şekilde kavuşur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği açık veya kapalı olarak yapılmaktadır. Tercihi tamamen hasta ve doktor uygunluğuna bağlı olan operasyonlar genel anestezi altında yapılmaktadır. Genel anestezi verilen hastanın burunda kesiler açılarak kıkırdak ve kemik dokusuna ulaşılır. Kıkırdak ve kemik dokusu uygun, gelişmiş olan herkese burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Burun ameliyatları genellikle 2 saat sürer. Fakat burunda şekil bozukluğu dışında farklı sorunlarında giderilmesi gerekliyse süre biraz daha uzayabilir. Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan tamponlar ve koruma sağlamak için kullanılan plastik ateller bir hafta sonra çıkartılır. Ameliyat sonrası ağrı şiddetine göre ağrı kesiciler yapılırken daha sonra günlük ağrı kesicilerin yeterli olması beklenir. Herhangi bir komplikasyon gelişmesi durumunda doktoru bilgilendirmekte fayda vardır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ve ameliyatlarında değişkenlik göstermektedir. Sabit fiyatlandırmalar yapılmamasının birçok etkili faktörü bulunmaktadır. Özellikle bayanlar arasında oluşan rekabet gereği burun estetik ameliyatlarını ünlü doktorlarda yaptırmak maliyetli olacaktır. Burun estetiği ameliyatlarında fiyatları etkileyen faktörler doktor uzmanlığı, uygulama yapılacak olan merkez, ameliyat teknikleridir ve bu faktörler çoğaltılabilir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatları sonrası bir gece hastanede kalmak gereklidir. Doktorun koruma amaçlı kullanmış olduğu plastik atel ve tamponlar bir hafta sonra çıkarılır. Burnu darbelerden korumak ve yorulmamak adına bir süre ağır egzersiz, sporların yapılmaması gereklidir. Güneş ışığına direk maruz kalmamak ve gözlük kullanılmaması gereklidir. Genel olarak burun estetiği operasyonlarından sonra morarıklık ve şişlik meydana gelebilir. Bu sorunları önlemek için buz uygulamalarının yapılması önerilir. Ateller ve koruyucu tamponlar çıktıktan sonra duş alınabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği operasyonları ameliyatla olduğu gibi ameliyatsız da gerçekleşebilir. Bıçak altında olmak istemeyen, genel anestezi almak istemeyen kişilerin tercih ettiği ameliyatsız burun estetiği işlemleri dolguların enjekte edilmesiyle yapılır. Ameliyatsız olan burun estetiğinde amaç görsel görüntünün düzelmesidir ve bunun için uygulanan işlem sonrası kişiler görüntü anlamında memnun bir şekilde ayrılırlar. Dolgu malzemelerin kaliteli ve uzman bir kişi tarafından yapılması 2 yıla kadar kalıcılık sağlayabilir. Ameliyatsız burun estetiği operasyonlarında sadece burunun şekli dolgu malzemeleriyle doldurulur ve kişinin beklentilerini karşılamaya yeterli olur. Ameliyat ile yapılan diğer sorunların çözümü ameliyatsız olan burun estetiklerinde giderilemez. Burun hareketli bir yapıya sahip olmadığından kaliteli dolgu kullanıldığı takdirde uzun süre kalıcılık sağlanabilir. Ameliyatsız burun estetikleri kalın ve çok kemerli burunlarda başarısızlıkla sonuçlandığı için pek yapılmaz ve önerilmez.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı