Gündem

Boeing, Çin’deki tesisine iki yeni hat daha ekleyecek

Boeing’den yapılan açıklamaya göre, Boeing ve Taikoo (Shandong) Aircraft Engineering Co. Ltd.’nin (STAECO) Çin’deki 737-800 Boeing Converted Freighter (BCF) kapasitesi artırılacak. Boeing China, 2022’de, Doğu Çin’in Shandong Eyaleti, Jinan kentindeki STAECO tesisine 737-800BCF’lik iki uçak dönüşüm hattı ekleyecek.

İki yeni hat, sırasıyla ilk çeyrekte ve 2022 yılının ortalarında yolcudan yük uçağına dönüştürme çalışmalarına başlayacak. Her iki yeni hat da faaliyete geçtiğinde, STAECO, 737-800BCF’ye odaklanan yedi dönüşüm hattına sahip olacak.

737-800BCF, dünya çapında 19 müşteriden 200’den fazla sipariş ve taahhüt alan dar gövdeye dönüştürülmüş bir kargo uçağı modeli. Boeing, önümüzdeki 20 yıl içinde 1.720 kargo uçağı dönüşümüne ihtiyaç duyulacağını tahmin ediyor. Bunlardan 1.200’ü, talebin yüzde 40’ı Asyalı taşıyıcılardan gelen dar gövdeli dönüştürülmüş modeller olacak.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı