Gündem

Bitlis ve Gaziantep’te FETÖ/ PDY operasyonu

FETÖ/ PDY Terör Örgütünün akademisyen yapılanmasına ve örgüt iltisaklılarına yönelik Bitlis ve Gaziantep’te yapılan operasyonlarda 9 şahıs gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı  koordinesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; Bitlis Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce örgütün sözde “Akademisyen Yapılanması” içerisinde faaliyette bulunduğu değerlendirilen, operasyonel hatlar üzerinden mahrem imamlarla irtibatları olduğu tespit edilen ve ifadelerde adı geçen 4’ü öğretim görevlisi ( 4’ü öğretim üyesi biri okutman, biri uzman, biri doçent, biri bilgisayar işletmeni olmak üzere toplamda 12 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen operasyonda 8 şahıs,

Gaziantep Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu değerlendirilen, MASAK raporunda örgüt ile iltisakı tespit edilen (şirket adına iltisaklı kurum ve şahıslarla para transferleri ve taşınmazın usulsüz devri), Bank Asya’da hesabı olduğu tespit edilen, ifade ve teşhislerde adı geçen, KHK ile kapatılan okullarda eğitim kaydı bulunan 2 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen operasyonda 1 şahıs olmak üzere, Ülke genelinde toplam 9 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Firari 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu