Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Bişektomi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Bişektomi yanakların inceltilerek elmacık kemiklerinin daha öne çıkmasını sağlayan ve yüzde ters üçgen görünümünün sağlanmasıdır. Bişektomi operasyonu sonrası hatlar çok daha keskin olur.  Kişilerde gerek yaşa bağlı olarak gerekse yapısal genetik yatkınlığa bağlı olarak kilolu olmasalar da yüz daha tombul görünür. Bu da kişiyi daha kilolu gösterir.

Bu kişilerde kilo verse de kilolu izlenimi kaybolmaz. Her iki yanakta bulunan yağ dokusu kişileri tombul yanaklı gösterir. Bişektomi operasyonunda yanaklardaki yağ yastıkları ağız içinden kesi yapılarak çıkartılır be dolayısıyla yüzde İncelme olur ve hatlar daha keskin görüntü alır.

Meme Büyütme Nedir?

Meme kadınlarda son derece önemsenen ayrıntılardan biridir. Asıl işlevi emzirmek olsa da diğer yandan kadınlığı simgeleyen organlardır. Dolayısıyla iyi ve estetik bir görünüme sahip olmak bütün kadınların olmasını istediği bir durumdur. Memelerini güzel bulmayan birçok kadın kendilerini özgüvensiz ve eksik hissederler.

Bu da psikolojik olarak onları olumsuz etkiler.  Bu durumda tek çare meme büyütme operasyonudur.  Meme büyütme operasyonunda silikon implantlar kullanılır.  Bazı durumlarda hekimin ve hastanın da tercihine bağlı olarak kendi yağ dokusundan alınan yağ enjeksiyonu yapılarak da meme büyütme operasyonu gerçekleşir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonunda farklı teknikler kullanılır. Protez yerleştirilerek meme büyütme operasyonu yapılacaksa meme üç farklı yerden kesilebilir. Bu hekimin kullanacağı tekniğe göre değişir.  Bazı durumlarda koltuk altından kesi yapılarak meme protezi yerleştirilir, bazı durumlarda meme başı çevresi kesilerek protez yerleştirilir ve meme başının arka tarafına ortalanmak suretiyle yapılır.

Hemen memenin alt kat yerinden kesilerek de meme protezi yerleştirme işlemi yapılır.  Meme büyütme operasyonundan önce memenin büyüklüğü ne oranda olacağı konusunda hasta ile hekimin ortak kararı ile belirlenir.  Meme protezi uygulanacak hastanın fiziksel yapısı meme implant ölçülerini değiştirir.  Fiziksel yapısına uygun meme implantı hastaya takılır.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı diğer bir adıyla Hollywood yüzü olarak bilinen yüz estetik operasyonudur.  Bişektomi operasyonunda her iki yanakta bulunan yağ yastıkları alınarak kişinin yüzüne daha ince daha uzun ters üçgen biçiminde bir yüz oluşturulur. Son yıllarda özellikle Hollywood yıldızlarının sıklıkla tercih ettiği bişektomi operasyonu ülkemizde de birçok kadın tarafından tercih edilmekte ve birçok hekim tarafından başarılı bir biçimde yapılmaktadır.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bazı kişilerde genetik olarak yüz daha toplu ve tombul yanaklı diye tabir edilen biçimdedir.  Bu görüntü insanların çok hoşlandığı bir görüntü değildir. Bişektomi operasyonu her iki yanağın iç kısmında bulunan yağ yastıkları alınarak gerçekleştirilir. Operasyon lokal anestezi altında veya hafif sedasyon verilerek de yapılan bir operasyondur.

Ancak hasta ve hekimin tercihine bağlı olarak genel anestezi altında hastane koşullarında da yapılmaktadır. Kesi ağız içinden yapılır.  Dolayısıyla dıştan herhangi bir iz olması söz konusu değildir. Ağız içinde kesiler ile yapılan operasyon hastanın ağız içi bakımını ve doktor önerilerini özenle uygulaması durumunda hızla iyileşir. Bişektomi operasyonu günümüzde Hollywood yüzü olarak bilinen ve birçok ünlü tarafından tercih edilen operasyonlardan biridir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi operasyonu birçok plastik cerrah tarafından yapılan ve son derece başarılı ameliyatlardan biridir. Ancak bişektomi fiyatları konusunda doğru bilgiyi operasyonu gerçekleştirecek olan hekimden almak gerekir.

Çünkü bişektomi ameliyatının nerede yapılacağı hangi koşullarda yapılacağı sedasyon verilerek mi lokal anestezi altında mı ya da genel anestezi yapılarak mı ameliyatın gerçekleştirileceği fiyatta farklılık yaratır.  Ayrıca hekimin tecrübesini bu konudaki başarısı hastane koşulları bişektomi fiyatlarını değiştiren durumlardır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı