Gündem

Bazı İslami Bilgiler

Bazı İslami Bilgiler

Yüce dinimiz İslam’ı tatbik etmek için Allah-u Teala tarafından konulan bazı kurallar vardır. Bu kurallara imanımızı kurtarmak için gönülden inanmalı ve İslam’ın 5 şartını yerine getirmeliyiz. İnsan olarak bizler gün içerisinde bilerek ya da bilmeyerek büyük veya küçük maalesef ki günah işliyoruz. Hesap gününde ilk sorulacak soruların başında 5 vakit namaz geliyor.

Namazlarımızı aksatmadan Tadil-i Erkana uymaya gayret göstererek eda etmeliyiz. Farz namazlar dışında diğer günahlarımıza kefaret olması ve büyük ecir sevap kazanmak açısından Nafile Namazlar da kılabiliriz.

Asr-ı Saadet döneminde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V izinden giden yaptığı ibadetleri ellerinden geldiğince yapan Sahabeler bu yolda ilerlemiştir. Günahkar kullar olarak bizlerde mümkün olduğu kadar Kuran-ı Kerim ve Hadisi şerif okuyup yüce Allah tarafından affedilmeyi umup tövbe ederek gönül İslam’ın kural ve yasaklarına uymalıyız.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu